Ghost Rider (2007)

Přes úpornou snahu o nenáročnou zábavu je Ghost Rider nudný a nezajímavý. Dialogy jsou hloupé, zápletka dosti podivná a vratká a Cageovo drsně pozvednuté obočí taky zrovna neuchvátí.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Oproti očekávání velice slušné. Je pravda, že Hugh tady nepředvádí nic, co bychom od něj už neviděli (snad kromě těch tanečků), ale pořád to funguje. Vtipné a úsměvné situace filmu nechybí, romantická zápletka rozhodně neurazí a navíc je tu jeden nezapomenutelný klip ála 80.léta, takže nevidím důvod, proč nakonec nepřidat i čtvrtou hvězdičku.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Nenápadná, avšak velice příjemná konverzačka podle Oscara Wildea. Příběh jako takový není špatný, ale tenhle film stojí především na vynikajícím inteligentním humoru a trefných bonmotech.

Bravo Girls: Všechno nebo nic (2006)

Další z řady schématických teenagerovských filmů. Charaktery jsou nezajímavé a šablonovité, což znamená, že je tu hodná holka, dále naprostá mrcha, kluk podrazák a potom "rytíř na bílém koni". Víc není třeba říkat, jistě je každému hned jasné, jak se bude příběh vyvíjet a jak dopadne. Velmi nenáročný film vhodný tak pozdní večer, kdy už se vám nechce vyvíjet žádnou mozkovou činnost. Druhá hvězdička je za "roztleskávací" čísla.

Lemra líná (2006)

Vzhledem k mému nulovému očekávání to nakonec nebyl zas až takový průšvih. Lehce podprůměrná komedie s několika ucházejícími okamžiky a solidně šlapající první polovinou, ale i s trapným rozuzlením romantické zápletky a přímo zoufalými rádoby vtipy, které se týkají kousajících zvířat a oživování drozda.

Svatba ve třech (2005)

Tak trochu jiná romantika, ačkoli jakmile vám tvůrci představí hlavní zápletku, je všechno jasné a předvídatelné jako u většiny filmů tohoto žánru. Ale je to příjemný snímek...

Vratné lahve (2007)

Čím víc o tom přemýšlím, tím mám z Vratných lahví pozitivnější pocit. Je to rozhodně film, na který nezapomenete jen, co skončí a který potvrzuje, že kvalitní české snímky ještě existují. Příběh je v podstatě komorní a funguje výborně. Svěrákům se podařilo dobře skloubit humor s dojímavými momenty o stárnutí. Skvělé je bezesporu také herecké obsazení, zvláště Zdeněk Svěrák, který má opravdu neskutečné charisma, takže si ho zkrátka musíte zamilovat, ať dělá cokoliv.

Let's Dance (2006)

Klišovitá moralitka o tom, že si máte jít za tím, co chcete, říznutá obligátní předvídatelnou romantikou.

Pidihajzlík (2006) odpad!

Nějak nemůžu najít nic, za co bych mohla dát tomuhle filmu alespoň jednu hvězdu. Pidihajzlík je přesně ten typ rádoby komedie, který nemám ráda a který mi nepřipadá ani trošku vtipný, ale spíš zoufale trapný. Celé je to vlastně jen o příšerně se pitvořícím falešném dítěti, fekálních "vtipech" a úderech do rozkroku.

Hannibal - Zrození (2007)

Ve výsledku průměrný film o pomstě, který chce ještě něco vydělat na jméně Hannibal Lecter. V podstatě by mohlo jít o jakoukoli jinou postavu a výsledek by byl zhruba stejný - film o mstícím se mladíkovi. Jak už tu někteří říkali, postavě Hannibala chybí nějaký zřetelnější vývoj (zvláště nápadný je ten skok o několik let dopředu) a jeho přerod v Hopkinsova elegantního padoucha je i po vykonání krevní msty stále těžko uvěřitelný. Co mi ještě vadilo, byla nadměrná snaha o zvýšení efektu pomocí nechutných krvavých záběrů.