Nesvatbovi (2005)

Upřímně řečeno, moc vtipné to nebylo. Námět není špatný, ale tak nějak divně se rozvíjí a vzniká z něj nesourodá matlanina. A konec, jakkoli se snaží o nějakou gradaci, taky moc nefunguje.

V jako Vendeta (2005)

Komiks neznám, takže nemůžu srovnávat, ale film mě příjemně překvapil. Skvělé vystižení totalitního státu, ze kterého na diváka padá slušná deprese, působivé scény z vězení, sugestivní závěrečné finále a rovněž působivá scéna s dominem. Méně akčních scén také rozhodně nebylo na škodu, jen je škoda, že mi trochu unikly všechny politické souvislosti, snad napodruhé.. P.S. Jsem moc ráda, že se nekonalo žádné závěrečné patetické odhalování tváře pod maskou.

Tajemná řeka (2003)

Rozhodně zajímavý film. Je pravda, že od krimi člověk většinou čeká svižnější děj, ale zde přítomná rozvláčnost to nijak nedegraduje. Psychika postav je také dobře propracovaná a pěkně se tu skloubilo psychologické drama s krimi. Co se týče herců, tak vynikající, ale v některých scénách se mi oceněný Sean Penn zdál poněkud křečovitý, neuvěřitelný, zkrátka trochu přehrával. Ale příjemný filmový zážitek.

Prime (2005)

Příjemný film, ale hrozně mu škodí, že se tvůrci zřejmě nemohli rozhodnout, jestli to má být komedie nebo vážný milostný příběh. Na komedii to má dobrý námět, ze kterého se ale dalo vytěžit určitě ještě mnohem víc a na čistou romantiku je to zase trochu málo dramaticky romantické. Navíc mě poněkud zklamal konec, to, že je netradiční by bylo celkem fajn, ale tady se to nějak nehodilo a když už, tak mi tu chybí nějaké zřetelnější vysvětlení proč to dopadlo, jak to dopadlo. 70%

Saw: Hra o přežití (2004)

Drsné, šokojující, násilné, bez větších logických děr, s dobrou pointou. Saw opravdu příjemně překvapil, patří určitě k tomu lepšímu ve svém žánru.

Těžká váha (2005)

Solidní akademická podívaná, filmařsky bezchybné, příběh celkem dobrý, jen mi tam trochu vadí ta schématičnost, kdy se dá téměř vše dopředu předvídat a pracuje se se zažitými typickými stereotypy- strmý pád a cesta vzhůru, hlavní protivník je tupá mlátící gorila, boxerovi dodá v poslední chvíli sílu vzpomínka na hladovějící děti apod.

Sedm (1995)

Ještě dlouho po skončení filmu mě mrazilo v zádech.. Po všech stránkách brilantní podívaná, která opravdu není jen o "nějakých vraždách".

Tajemné okno (2004)

Nemastná neslaná adaptace. Bez Johnnyho Deppa by se tenhle film nejspíš zřítil rovnou do hlubin odpadu, takhle je to alespoň průměr.

Vřískot 2 (1997)

Mě to bavilo, sice je to typická "dvojka", ale na výši ji pozvedává schopnost autorů utahovat si ze sebe ("Vždyť dvojky jsou vopruz!"), vtipné odkazy k prvnímu dílu jako Tori Spelling a narážky na okolnosti mimo film např. když Courteney Cox říká, že tělo na aktech nebylo její, ale Jennifer Aniston.. Ale uznávám, že dějová linie není nic moc a závěr je vyloženě parodie (ovšem nevím, jestli to byl záměr :-)

Drsňák Dudley (1999)

Blbina s infantilním humorem, ale pokud máte občas na něco takového náladu, není to tak úplně nejhorší.