Román pro ženy (2004)

Mnohem lepší než jsem čekala. Film, který má vtip i nadhled (ačkoli knize se v tomto směru nevyrovná) a jehož jediným cílem je pobavit diváka, na nic jiného si nehraje, nesnaží se mermomocí přinášet nějaké zásadní sdělení či poselství. A taky první film, kde mě neiritovala už pouhá přítomnost Marka Vašuta.

Piano (1993)

Opravdu působivý film, dobře rozehrané drama se skvělými hereckými výkony a na scénu s useknutým prstem asi málokdo zapomene.

Zrůda (2003)

Upřímně řečeno, moc mě to nebavilo, asi jsem to všech těch oslavných recenzích čekala něco víc. Charlize Theron předvádí opravdu dobrý herecký výkon, ale přesto se mi nepodařilo její postavu nijak uchopit ani pochoit. Ve filmu jsou opravdu silné a působivé momenty, přesto to na mě jako celek působí jen mírně nadprůměrně.

Pravidla moštárny (1999)

Podařená adaptace Irvingovy knihy s krásnou poetikou. Skvělé herecké obsazení. Velice příjemný filmový zážitek.

Kinobox (1993) (pořad)

Škoda, že už je to jen takový nudný přehled novinek a nejnavštěvovanějších filmů. Určitě by se z toho dal udělat mnohem poutavější pořad pro všechny filmové fanoušky (ale buďte rádi alespoň za toto:-)

Zámek hrůzy (1999)

Předvídatený a místy i úsměvný (což asi nebylo původním záměrem) rádoby horor, který opravdu není ani trochu strašidelný a který nezachrání ani všechny ty hvězdy v hlavních rolích.. Přesto pokud se naladíte na správnou notu, můžete se jako já pobavit celkem dobře.

Gladiátor (2000)

POZOR, SPOILEROVÝ KOMENTÁŘ!! Bezchybně udělaná historická výpravná podívaná, o tom žádná.. Charismatický kladný hrdina i záporák, vizuálně i dějově dobrá záležitost. Co ale v mých očích srazilo film o třídu níž byl samotný závěr: to, že Maximus přežil všechny souboje proto, aby zabil tyranského císaře, nastolil v říši pořádek a následně sám bez větších viditelnějších zranění padl k zemi šeptajíc slova o tom, jak se opět setká se svou rodinou, na mě bylo až přespříliš patetické a dojem z filmu mi to krásně zkazilo. (Rozhodně nemám nic proti tomu, když hlavní hrdina zemře, ale tady to bylo hrozně přehnané, buď měl s císařem rovnou prohrát a nebo přežít..)

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993)

Hodně trapný odvar, který má s celkem slušnou jedničkou společný snad jen název. Všechno, co v jedničce za něco stálo, se tady kamsi vypařilo a zůstal jen nudný film s klišovitou zápletkou i rozuzlením.

Johnny English (2003)

Docela slabé, chatrný scénář, nepříliš zdařené vtípky a velmi málo využitý potenciál Rowana Atkinsona v hlavní roli.

Co je šeptem... (2005)

Není to komedie, u které byste se popadali za břicho, ale jedná o sympatickou oddychovou záležitost. Nakonec tam nebylo ani tolik klišé, kolik bych předpokládala a co se týče předvídatelnosti- samozřejmě je to víceméně všechno předem jasně nalinkované, ale není natolik do očí bijící, že by vám to sebralo veškerou chuť film dokoukat. Celkově lehce nadprůměrný počin.