Temné vody (2005)

Horor pre cech inštalatérov.

Monstrum (2008)

Fantastický prechod z dlhej a nudnej oslavy do katastrofy (príchod monstera) a zo začiatku pocit reálnosti, ale keď sa to zvrtlo v tuctový romantický film, prestala som sa baviť. Vďaka trasľavej kamere som miestami pociťovala ľahký diskomfort v oblasti hlavy a žalúdka (bolo mi zle, inými slovami). Nedovolila by som si pochybovať o americkej mládeži, ale vybehnúť takmer šesťdesiat poschodí a ani sa nezadýchať, nehovoriac o vracaní (viem, čo prežívam, keď nejde výťah a ja musím na piate), to je skoro také dobré, ako prežiť pád vrtuľníka a poflakovať sa po meste so smrteľným zranením. A ešte jedna otázka, kde sa dajú kúpiť také odolné kamery? Po druhom zhliadnutí odnímam hviezdičku, lebo... panebože, panebože, do riti, panebože... do riti, do riti, Rob, Rob, Rob.. a tak ďalej celý film.

Podvod (2008)

Ewana a Hugha podozrievam, že hulili aj pri čítaní scenára, inak si neviem vysvetliť ich účasť. Veľmi jednoduchý a predvídateľný dej a fakt stupídny koniec.

Nakažení smrtí (2008)

Nič, čo by sme už dávno nepoznali z iných filmov a navyše ešte dosť nudne pozliepané. Doktor, šialený vizionár sa každého osobitne snaží presvedčiť, akú záslužnú práco to on pre ľudstvo činí, takže mesiášske preslovy (v podobných filmoch určené len pre finále s hlavným hrdinom) sme si mohli vypočuť hneď niekoľkokrát. Pochopiteľne, že po celom ústave sa šuchtajú blázni s neočakávanými psychotickými výbuchmi, ženy majú rozcuchané alebo mastné vlasy (ako sa na správne pacientky psychiatrie sluší a patrí) a všetci vospolok vypliešťajú oči na svet. Nesmie chýbať ani priateľský pacient - pomocník znalý pomerov, osamelý zamestnanec s morálkou a v tomto prípade, sic len okrajovo, zároveň aj deva srdca hlavného hrdinu. Mladý muž sa infiltruje do liečebne, aby zachránil svoju sestru, neskôr sa dosť zvláštnym spôsobom snaží dokázať, že nie je blázon a to hysterickým záchvatom, útokmi na personál a demoláciou nábytku. Nie sú to celé dve hviezdy, veru nie.

Grim Reaper (2007) odpad!

Po prvej polovici vykrikovania "je tam niekto?" a konštatovania, že treba odtiaľ vypadnúť, som zutekala z boja a dostala sa odtiaľ ako prvá. Ako pozerám na ostatné hodnotenia, moje závery neboli predčasné a úspešne som si zachránila nejakú tú minútu života... a samozrejme, že ostávam na svetle, tam smrťák nechodí (aspoň podľa prvej polovice filmu).

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Kvalitne natočená nuda s hviezdami. Chlapi sú tam drsní, to je fakt. Žiadne zranenie nemôže byť dostatočne vážne na to, aby sa s ním nedalo jazdiť na koni, alebo utekať. Bezcitný, chladnokrvný zločinec máva neočakávané záchvaty altruizmu a jednonohý rančer, po krk v sebaľútosti, sa snaží byť hrdina. S ohľadom na žáner sa dá čo to odpustiť. Zbytočne dlhé, umelo naťahované. Rozhodovala som sa medzi 2 a 3 hviezdami, ale ako vidím, film je dostatočne ospievaný, takže mu môj kritický postoj neublíži.

Street Kings (2008)

Jemne nadpriemerný, atraktívne obsadený akčák bez invencie.

Šikana (2001)

Najprv každý s každým súloží, medzitým sa sfetujú, potom každý s každým hovorí o tom, ako zabijú Bobbyho (Bobbyho z debaty vynechajú), potom zase všetci súložia a pri tom fetujú, miestami niekto dostane cez držku a nakoniec zase každý s každým preberá, kto čo urobil a neurobil. A aby som nezabudla, fetujú. Súčet IQ celej partie vydá tak na jedného priemerne inteligentného človeka a ozaj, ...stále súložia a fetujú.

Miluji tě k sežrání (2001)

Mám dojem, že v strižni omylom odstránili film. Ak by ste to hádam chceli dopozerať len preto (ako ja, hlupaňa naivná), že sa všetko nakoniec vysvetlí, alebo príde pointa, zachráňte sa a vypínajte o dušu spasenú. Možno je to film pre kanibalov o tom, ako zapadnúť do kolektívu a ukazuje im bežné každodenné rutiny, ako je prezliekanie postele, cestovanie lietadlom... Hviezda je za tie dva švédske stoly.

Jeskyně smrti (2007)

Po prvých 20 minútach som si vravela, že už by sa to mohlo rozbehnúť, po ďalších 20 minútach bezcieľneho, zdĺhavého pochodu hlavného hrdinu po obskúrnych priestoroch, som si začala hovoriť, že už by to aj mohlo skončiť a keď to skončilo, zistila som, že som zbytočne zabila kus nedeľnajšieho večera. To blikanie ma tiež riadne vytáčalo.