Dokonalá rasa (2006)

V tomto modručkom filme ma najviac znervózňovalo a rušilo to, že som sa snažila identifikovať obdobie, v ktorom sa celá šlamastika odohrávala. Po uliciach jazdili autá aj kone, nad mestom sa vznášali vzducholode a všetci boli špinaví a poobliekaní ako v časoch Toma Sawyera, ale podaktoré technické výdobytky a aj správanie všetkých zúčastnených dávali tušiť, že predsa sme trochu inde. Ale sakra kde? Hlavný upírsky hrdina sa asi v mene bratstva zriekol mimiky a pri prenasledovaní svojho zvlčilého brata si počínal dosť nešikovne (ale aspoň si zachoval tvár, takú istú po celý čas). Správny upír sa má správať ako...upír a nie pobehovať v čiernom kabátci a očuchávať policajtky.

Santa je úchyl! (2003)

Vulgárny ožrala (skvelý Billy Bob) si každoročne na seba naťahuje kostým Santu, necháva detičky sadať si na jeho kolená a znechutene počúva ich priania alebo ich proste pošle do... Toto všetko robí len preto, aby mohol so svojim liliputánskym komplicom vykrádať obchodné centrá, v ktorých si ich naivne najímajú. Všetok zvyšný čas do seba leje alkohol a preťahuje všetko, čo neutečie. Jedného dňa sa objaví tučný chlapec s osoplenou tvárou a miliónom otázok a len tak ľahko sa ho nedá zbaviť.

Nedokonalé zločiny (2005) (seriál) odpad!

To je hodnotenie za jeden diel, nikto ma nedonúti k pozeraniu ďalšieho. Našli uškrtenú ženu a dialóg zhruba prebehol takto: "Niekto ju napadol." "Donútili ju k pohlavnému styku." "Asi ten čo ju napadol." Smiešne herecké výkony a absolútne neoriginálny námet. Niekto by rád natočil domáce CSI.

Opičí král (1986) (seriál)

Je to už nejaký ten piatok, takže mi v pamäti ostali len útržky, ale najviac si pamätám na záchvaty smiechu, ktoré sme s kamarátkou chytali, keď sa zadarilo pozerať túto ničím neriedenú úchylnosť. Spomínam si ešte na takú krvilačnú pani, ktorá zarývala nechty do mozgu svojim obetiam a to mi pripadalo zaujímavé a určite aj všetkým ostatným malým deťom, ktoré usadali k televízoru, aby videli poskakujúceho, kňučiaceho idiota a jeho partiu. Nehodnotím, lebo neviem, z ktorého konca mám ísť.

8MM 2 (2005)

Nie je to až taký zlý thriller, akurát som celý čas čakala na paralelu s prvými milimetrami a keď neprichádzala, bola som sklamaná. Keby sa snímok nechcel tváriť ako mladší súrodenec úspešných a kvalitných 8MM, možno by dostal o čosi lepšie hodnotenie. Dalo by sa povedať, že zhoda mien je čisto náhodná.

Hostel (2005)

Keď sa chlapci objavili na Slovensku, hneď som mala pocit, že sa pozerám z okna na bežnú dennú rutinu. Mňa teda tiež neuráža Eliho stvárnenie našej vlasti, skôr to boli práve jediné zábavné momenty z celého filmu (žuvačkové gangy, Tublatanka na diskoške...). Kto by chcel snáď horor, stačí pozrieť poslednú štvrtinu, zvyšok je len trapas.

Upíři (1998)

Večne nabudený, zakrslý upírobijec s veľmi krátkou zápalnou šnúrkou (Woods) sa spolu so svojim naducaným parťákom (Baldwin) snaží vystopovať českého upírskeho šéfa a zabrániť mu, aby sa dostal k relikvii a použil ju na svoj tuning. V tom im má pomôcť pokúsaná "spoločníčka" (Lee), ktorá sa dokáže s upírom telepaticky spojiť. Lenže, aký by bol záťah na upírov, keby v partii chýbal nejaký duchovný? Dobrých filmov s upírskou tématikou je tak zúfale málo, preto sa vyžívam v každom vydarenom kúsku a tento medzi ne rozhodne patrí.

Nekonečný příběh (1984)

Neexistuje film, ktorý by som videla viackrát ako Nekonečný príbeh. Rozhodne patrí k mojim srdcovkám a ako dieťa som hltala každú minútu a milovala tú úžasnú atmosféru podčiarknutú nádhernou hudbou. A ani teraz tomu nie je inak a kedykoľvek sa rada vrátim do sveta fantázie, na miesto, kde žije množstvo úžasných rozprávkových bytostí.

Hannibal - Zrození (2007)

Počas celého filmu som samu seba presviedčala, že podmračený a démonicky sa tváriaci Gašpar má na staré kanibalské kolená vyzerať ako Hopkins. Na to, v akých malý Hannibal vyrastal podmienkach, sa z neho stal (hneď potom ako opäť začal rozprávať) príliš distingvovaný mladý muž s vybranou mluvou. Hannibal Rising je nevydarený patchworkový kúsok o pomste úbohej obete vojny (lebo mu zjedli sestru a že nám to stále vyhadzoval na oči), ktorá (obeť) len tak ida cestou zistila, že ľudské líčka s hubami sú pochúťka. Ten minifoťáčik dúfam nebol digitál.