Ve jménu krále (2007)

Kde bollo, tam bollo...Hovorí sa, že kto je varovaný, je pripravený. Nuž, nie celkom. Toľko sprznených pánoprsteňovín je už na žalobu a ten Matrix vo finále vylúdil úsmev na mojej slzami zaliatej tvári (ku koncu mi bolo už do plaču). Možno je to tou reputáciou, ktorú Uwe má a chyby som (pod)vedome vyhľadávala, ale aj tak by som asi nehodnotila vyššie. Čo sa hercov týka, podľa mňa väčšina z tých 60 melónov išla na súkromných detektívov, aby bolo čím vydierať. Liotta môže byť rád, že ho aspoň Uwe obsadí, taký trapas som už dávno nevidela u niekoho, koho meno poznám. Statham sa tiež nemá veľmi čím chváliť, celé to dramaticky odšeptal svojim héliovo šmrncnutým hlasom a vystrúhal pár strašlivých opičiek. A vôbec všetci pôsobili komicky vo vážnych situáciách a trápne v rádoby komických. Hudba, čo si obyčajne nevšímam, bola nevhodne použitá, súboje nudné a keď pánboh dal aj smiešne. A tí ninjovia sa tam kde vzali? Tá jedna hviezda je za to, že to vôbec skončilo a za odvahu všetkých zúčastnených. Nabudúce, keď zas bude Uwe pomýšľať na spracovanie nejakej hry, nech skúsi radšej solitaire.

Trýznění (2004) odpad!

To bolo niečo tak nehorázne príšerné, že som na celý (naozaj celý) tento des pozerala s otvorenými ústami, absolútne fascinovaná a ohromená. Má to všetky mínusy, ktoré sa do filmu zmestia a keď už si myslíte, že horšie už nič nebude, bác ho tam. A že je to podľa skutočnej udalosti? Ktorej, preboha!

Satan (2006)

Dosť zvrátená záležitosť, ale Cassel a jeho podmanivý úsmev stáli za to. Ak nedobre znášate, keď sa postavy chovajú ako idioti a pobehujú kade tade miesto toho, aby utekali preč, budete zúriť.

Storm Warning (2007)

Veľmi vydarený filmeček, napätie ako sa patrí a aj trochy tej krvi sa dočkáme. Znervózňovala ma akurát stupidita "mladého" páru a to od momentu ako sa dostali na ostrov, až do definitívneho pochopenia situácie (čo prišlo už sakra neskoro). Nedráždi hada bosou nohou, ako sa hovorí. Jasne bolo cítiť vplyv MacGyverovskej školy a pri jednej scéne som si spomenula na Hellraisera.

Život jde dál (2006)

Pozvoľna plynúci cajdáčik so silne nepravdepodobným záverom, ale inak by to ani v takomto type filmu nemohlo dopadnúť. Nesedela mi len expresná citová regenerácia hlavnej hrdinky.

Svůdné zombie (2008)

Krv, mäso, črevká, hnilé zuby, silikóny a dobré fóry. Veľmi zábavná hovadinka.

Stalo se (2008)

Nudná špacírka po vidieku sprevádzaná početnými samovraždami (tí ľudia mi boli úplne ukradnutí, skôr už ma to začalo otravovať, keď sa prihnal vetrík), návšteva perníkovej chalúpky a priblblé alebo patetické (najčastejšie jedno s druhým) dialógy, tak to bol happening.

Ochránce (1996)

Nudné, monotónny dej bez gradácie. Mysteriózny bol tento film asi ako nákup v samoobsluhe a ani žiadne šokujúce odhalenie sa nekonalo. Necelé dve hviezdy a nebyť vcelku fajn obsadenia, bolo by menej. Odporúčam nepozerať so slovenským dabingom, detský hlások hlavného hrdinu bol dosť iritujúci.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Rozhodne som čakala viac, kvalita jednotlivých častí sa niekedy nedá ani zrovnávať. Nájde sa len zopár výrazne lepších dielov a zvyšok je priemer až podpriemer. Čo sa IMPRINTu týka, striedajú sa tu absolútne brutálne a surové scény s nudnými momentami, ktoré ma nútili uvažovať, či to predsa len nevypnem. Dosť hororový bol aj Dragov pokus o herectvo. Nakoniec vykuklo zubaté slniečko na rukavičke a zabilo celú atmosféru.

Okamžik zlomu (2007)

Takto nejako to vyzerá, keď sa stretnú dve enormné egá. Obaja páni ma natoľko očarili, že odpúšťam (takmer) všetky neduhy.