Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

FUCK! Při některých epizodách tohohle seriálu jsem uvažoval o vypnutí televize. Psychologický horor od mistra Hitchcocka nikdy nezestárne.

Střihoruký Edward (1990)

No dobrá, je to sladké až hanba. A co má být?! Moderní pohádka ještě nikdy nebyla tak chytlavá jako toto dílo, kde se opět snoubil kreativní duch šíleného Burtona s hereckým mistrovstvím Deppa. A celý film je pikantní i díky paralelnímu vztahu Johnnyho Deppa s Winonou Ryder ve skutečném světě.

Ed Wood (1994)

Další důkaz, že Tim Burton je geniální režisér s nekonečnou představivostí a čuchem na dobré nápady. Film o pravděpodobně nejhorším režisérovi všech dob v podání skvělého Johnnyho Deppa, jemuž zdatně sekunduje nádherná Patricia Arquette, mě dovedl k slzám smíchu a dokonce jsem po dlouhém hledání dostal do rukou i Woodovy klenoty typu Plan 9 From Outer Space. A věřte, že tenhle polo-dokumentární klenot ani náhodou nelže.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Dokonale jsem se bavil, a to především díky hereckým výkonům trojice čarodějek a doslova ďábelského Nicholsona. Kdo by kdy věřil, že Cher dovede opravdu hrát? Drsný humor v čele s famózní scénou zvracení třešnových pecek je skvělý a obávám se, že dnes už by si málokdo dovolil takhle ve filmu popustit uzdu úchylné fantazii.

Ukradené Vánoce (1993)

Naprosto geniální černočerná směs komedie a muzikálu s romantickým nádechem a bezchybnou animací. Je to celé prostě k sežrání a dokonalý hudební doprovod tomuto dítku Tima Burtona ještě přidává na kráse.

Beetlejuice (1988)

Film, který mě přivedl k lásce k filmům Tima Burtona. Je třeba říkat více?

Barbar Conan (1982)

Ahnold je masér! :) S trochou nadhledu stále dobrá zábava pro ospalý podzimní večer, kde lítají hlavy rychleji než slova...

Americká krása (1999)

Jeden z mála vzácných případů, kdy se má vysoká očekávání naplnila. Film jsem videl až v roce 2001 a byl jsem naprosto unešen. Spacey je bezpochyby geniální herec a bez něj by atmosféra tohoto hluboce depresivního příběhu nebyla zdaleka taková. Klenot moderní filmařiny!

Smrtihlav (1998)

Neskutečně atmosférický film, který svou odzbrojující stylovostí dohání nedostatky v rozpočtu, které jsou někdy hodně viditelné. Ještě daleko lepší zážítek než Vrána.