Na jídle záleží (2008)

Bla bla bla. Musel jsem to vypnout. Odborníci co si říkají odborníci, ve skutečnosti fanatici, co mají napsaný RAW na tričku vás doufám nevymyli mozek. Děkuji.

Bůh žehnej Americe (2011)

Nevím co tenhle film chtěl říct. V tom sentimentu a zabíjení byl stejnej jako jiný žánrovky.

Nabít a zabít (2006)

Trochu mě mrzí, že počáteční vtipnost na začátku nahradila vážná nota na konci.

Z popelnice do lednice? (2010)

V dokumentu nebylo pro mě až tolik nového, ale líbilo se mi spojení výchovy nové generace směrem k poznání původu potravin pro zvýšení povědomí. Každého asi napadla otázka: Tohle se děje i u nás? Bohužel ano. Se zájmem jsem dílo shlédl, trochu mi chyběly konfrontační názory, obhajoba, ostřejší diskuze.

Raději vidličky než nože (2011)

Dokumenty s tematikou stravování mám rád, protože se dotýkají mého oborového zaměření. V dokumentu jsou zmíněny některé zásadní problémy stravování západní společnosti. Přestože pod některé zmíněné informace bych se podepsal, chybí dostatek protichůdných názorů, jako jsme zvyklí u dokumentů BBC. Nevím přesně co bylo cílem autorů: propagace ekologického smýšlení, ochrana práv zvířat nebo prostě jen donutit tomíky jíst zdravěji, aby se odlehčilo financím ve zdravotnictví. Každopádně se nevyhli klasickým klišé, na které jsme zvyklí: uděláme pár pokusníků, u kterých změna stravy dokázala radikálně "zlepšit" zdraví. Jednotvárnost předkládaných dat je druhá strana mince. Pro člověka nezasvěceného působí graf výskytu osteoporózy v západních zemích jasně a výstižně. Ano, mlékárenský průmysl nám lže. Už se ale nezmíní o tom, že faktorů výskytu osteoporózy je více: genetická predispozice, nedostatečné zatěžování skeletu v období růstu, neadekvátní výživa: nedostatečný příjem vápníku, nedostatek bílkovin u dětí a dospívajících, vysoký příjem sodíku => negativní bilance Ca, další stresující faktory nesprávného životního stylu, Tj. jak můžeme svádět veškerá onemocnění POUZE na živočišnou bílkovinu. Konkrétní mechanismus účinku zatím nebyl prokázán. Vycházíme zatím pouze ze statistik. Pokud by takový mechanismus existoval, vegetariáni mají v ruce veliký trumf. Proto berte veškeré informace s rezervou a raději porovnejte s Wikipedií. Čest.

Bez konce (2008)

Pravý festivalový nářez. Do tohoto filmu se člověk musí zbláznit.

Harrisonovy květy (2000)

Téma Jugoslávské války natažené na americkou zápletku, která má v závěru navíc dost nepravděpodobné rozuzlení.

Kruhy v obilí (2006)

Dokud neuvidím na vlastní oči, nevěřím. Video Olivera Castla, kde se během několika vteřin zjeví na poli kruhy bylo vyvráceno: http://www.youtube.com/watch?v=jMeRd5EdBwE. Ostatní argumenty jsou pouze nepodložené názory. I Steven Hawking prohlásil: "Corn circles are either hoaxes or formed by vortex movement of air".

Lidice (2011)

Co mělo znamenat ten výčet hispánek v titulkách? Takovejhle renonc by si filmaři neměli dovolit.