• Romantický

Nezapomeň na mě (2010)

No, občas se i Američanům něco povede:). Každopádně, takhle překvapivý a drsný závěr jsem už dlouho neviděla.

Kuky se vrací (2010)

Skvělé nápady, zajímavé postavičky a pěkné záběry přírody, za tím vším silně pokulhává scénář- myslím si, že tento příběh by mohl pojmout mnohem více poetiky a vtipu, výsledný efekt však působí dost povrchně. Nejvíce mi vadilo obsazení Svěrákova syna- jeho projev nevzbuzoval žádné pocity a filmu dosti ublížilo, že hlavního hrdinu nehrál někdo tak charismatický jako Kolja; a dabing obou svěráků také postrádá jiskru. 70%

Bílá stuha (2009)

Zajímavý film, který ve Vás zanechá mnoho otázek, na které si musíte odpovědět především vy sami. Dílo vyprávějící o podstatě zla, o citovém chladu, přetvářce, lhostejnosti, pokrytectví. Každý byl někdy dítětem...

Prokletý ostrov (2010)

A nejhorší na tom všem je, že někde na světě takové místo určitě existuje.

Unaveni sluncem (1994)

Příběh vyprávějící o tom, že opravdové přesvědčení a víra v dobrou věc jsou vždy nakonec poraženy falší a touhou po moci. Krásný film, který ukazuje životní pravdy v té nejčistší podobě.

Nine (2009)

Spíše než pocta Fellinimu dílu mi film připadá jako remake- ovšem podařený a místy zajimavější než originál.

Smrt čeká všude (2008)

Sledovat dvě hodiny partu pyrotechniků, kteří se snaží zneškodnit jednu bombu za druhou a přitom jediným napětím zůstává otázka, zda vybouchne nebo ne, mě opravdu nebaví.

Pevné pouto (2009)

Zvláštní film, který nabízí pár zajímavých momentů, ale zároveň mnoho scén velmi naivních až kýčovitých. Nejpovedenější je začátek filmu, ovšem od chvíle, kdy se Susie potká se svým vrahem to jde s dějem z kopce. Představa, že by čtrnáctiletou zamilovanou holku zajímal bunkr na hraní je dosti scestná; scény, které se odehrávají v prostoru mezi nebem a zemí jsou nekonečným kýčem; propojení světa Susii se světem její rodiny vyznívá velmi zjednodušeně a zdá se mi, že zde se již Jackson úplně ztrácí. Film není nejhorší a jedná se o celkem příjemnou podívanou, ale mám- li srovnávat s podobně laděnou Fontánou, která je pro mě vrcholem v tomto žánru, pak moho konstatovat jen zklamání. Navíc tak silnému tématu zde jaksi chybí ty pravé emoce.

Muži v říji (2009) odpad!

Hrozná nuda; Film může velmi vzdáleně připomínat Slavnosti sněženek, kdyby se povedl, tak mohlo vzniknout podobně povedené dílo, ale takhle je to jeden velký průšvih.