• Romantický

Voda pro slony (2011)

Typický hollywoodský film- krásná a nablýskaná forma, ale obsah vlastně žádný.

Králova řeč (2010)

Opravdové drama, které Vás chytí a nepustí. Závěrečná řeč v rozhlasu je opravdovým filmovým skvostem. Po dlouhé době opravdu zasloužený Oskar.

Černá labuť (2010)

Opět klasický Aronovský se svým jedinečným audiovizuálním pojetím. Tentokrát se zaměřující na samotnou podstatu osobnosti hlavní hrdinky- v nejsilnějších momentech snad až výuková presentace schizofrenie. Závěr strhující- dokonalý.

Katka (2009)

Velmi intimní dokument- fascinovalo mě, k čemu všemu Katka pustila kameru a jak silné momenty se tak podařily natočit.

Cizinec (2010)

Taková normální oddechovka- neurazí ani nenadchne. Každopádně konec hodně povedený.

Habermannův mlýn (2010)

Po technické stránce celkem zdařilý film ( až na příšerný dabing), ovšem emoční zážitek nulový. Hereckému obsazení jednoznačně kraluje Roden, výkony ostatních herců jsou dosti ploché, jejich prožitky sterilní. Celému filmu prostě chybí emoce, což je s podivem-vzhledem k tomu, o jak silném tématu film pojednává.

(K)lamač srdcí (2010)

Konečně romantická komedie, která je doopravdy komedií:).

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Rozhodně ne povedená adaptace jedné z nejlepších Coelhových knížek. Klasický americký styl, který ani v nejmenším nevystihuje atmosféru knihy. Herecké obsazení navíc typově vůbec neodpovídá předloze a samotné herecké výkony jsou dosti rozpačité.

Počátek (2010)

Jedno velké zklamání, podle mě jen velmi slabý odvar Matrixu. Samotný námět filmu je sice zajímavý, ale celkově na mě film působí velmi nevyzrále- nic není pořádně doladěno, vysvětleno, propojeno, mnoho věcí postrádá smysl... Výsledkem je tedy jen jakási divná skoková sekvence, které chybí detailnější propojení. Prostě jako byste napsali příběh ve formě osnovy. Navíc tento film postrádá emoce, a samotný závěr je velmi klišovitý.