• Romantický

Nespoutaný Django (2012)

Do chvíle, kdy zemřel Waltz s DiCapriem neměl film chybu, každopádně ke konci již dochází scénaři dech a nebýt tarantinovských přestřelek, tak se naprosto ztratí v bludišti kostrbatých zápletek; ke konci však chytne děj alespoň částečně druhou mízu, která lehce zmírní předchozí zklamání. Každopádně skvělá hudba, vtipné hlašky a bezchybné výkony Waltze a DiCapria činí film nezapomenutelným, a nakonec i ty skoro 3 hodiny utečou ani nevíte jak.

Umělec (2011)

Velmi příjemná podívaná, nějak jsem si při tom uvědomila, jak jsou poslední dobou všechny filmy "ukecané" až únavné.

Definice lásky (2012) (TV film)

Trošku moc překombinované- aneb jak pejsek s kočičkou pekli dort.

Atlas mraků (2012)

Jeden z mála filmů, které předčí svou knižní předlohu. No, pro mě možná jediný. Lepší masky jsem snad v žádném jiném filmu neviděla.

Anna Karenina (2012)

Wright opravdu umí natočit velkolepě stylizované drama, obzvlášt scény z plesu jsou vždy nádherné. Každopádně je pro mě problém obsazení hlavních rolí- Keiře a T- Johnsonovi to prostě nejde, žádné napětí, cit nic- někde asi bude problém pokud ve Vás zrovna příběh této dvojice nevyvolává žádné bouuřlivé emoce a spíše Vás irituje ( no ikdyž to může být jen můj osobní názor- ale podobných jsem už slyšela více). Naopak pasáže s Levinem a Kitty zde nemají chybu ( narozdíl od knihy, kde byly více rozvláčnělé), scéna s kostkama je prostě úchvatná.

Ve stínu (2012)

Příběh skrývající v sobě jednu z nejtěžších životních otázek, s kterou se v zásadních okamžicích musí vyrovnat každý člověk, a ne každý v sobě najde sílu zůstat čestný k sám sobě i ostatním a obětovat se pro druhé a pro pravdu. A kdo ví kudy by se ubírala historie, kdyby bylo takových lidí více. Rozhodně zjevení mezi českými filmy.

Až vyjde měsíc (2012)

:) :) :) aneb láska je vážná věc v každém věku a je fajn si při pomenout vnímání světa z pohledu dítěte.

Stud (2011)

Čirý depresivní naturalismus. Viz.komentář TheMakera.

Čtyři slunce (2012)

Zajímavé téma podané neosobní, stereotypní, místy až výukovou formou. Škoda- kde se vypařila Slámova osobitost a syrovost /typická např. pro Divoké včely/. Jen doufám, že se jedná o zanedbatelný přešlap.

Nebezpečná metoda (2011)

Zklamání- film působí celkově nedotaženě, problematika psychoanalysy a konfliktu Junga s Freudem je podána velmi povrchně. Chybí mi hlubší analysa problému, která by celému filmu rozhodně prospěla.