• Romantický

Duál (2013)

Nudné, totálně nezajímavé, námět jako dělaný pro artové filmy v tom nejhorším slova smyslu ( a to je mám vážně ráda).

Revival (2013)

Velmi milé překvapení, myslím, že se nám tady klube nová "kultovka".

Pole v Anglii (2013)

Asi se budu opakovat, ale tento fim moc nejde hodnotit a natož pochopit, každopádně je nezapomenutelný:).

Papusza (2013)

Krásná kamera a výprava, některé scény mi spíše připomínaly fotografické kompozice. Černobílý film, který rozhodně nenabízí černobílá řešení. Pro mě nejlepší film ze soutěžní sekce KVIFF 48th.

Knězovy děti (2013)

Povedená letní komedie v Kusturicově stylu a jako bonus kritika církve a jejího pokrytectví.

Faust (2011)

Rozhodně se nejedná o žádnou unylou adptaci Fausta- spíše o ztvárnění vybraných pasáží a myšlenek. Forma zde jednoznačně vítězí nad obsahem ( což nepůsobí nijak nepatřičně, ale spíše umocňuje celkové vyznění díla)- znechucení světa a jeho úpadek podán v naturalistických a dekadentních barvách a scenériích. Každopádně si tento film někdy ještě zoopakuji.

Vedlejší účinky (2013)

Pěkná podívaná, tematika nežádoucích účinku léčiv a obzvlášt nadúžívání těch psychiatrických je rozhodně velmi aktuálním tématem, zde navíc podáno až v jakési filozoficko-psychologické rovině ( čím se stáváme?, jsme to ještě my ?, a následně navazující komplexní otázku týkající se dnešní moderní medicíny založené především na farmaceutické terapii,....). Každopádně souhlasím s některými komentáři ohledně trošku přestřelené pointy, scénarista si měl dát větší práci- trošku se v tom zamotal a výsledek je dosti nepřesvědčivý. Každopádně na holywoodskou produkci podařený snímek.

Královská aféra (2012)

Aneb pravda a láska nikdy nezvítězí nad lží a nenávistí.

Pí a jeho život (2012)

Knížka na mě působila jako zjevení v současné literatuře- usměvavá, poetická, prostě takový malý zázrak. Bohužel film je velikým zklamáním- veškeré kouzlo je ta tam.

Argo (2012)

Typické americké drama, kde američané zachraňují zbytek světa a všemu rozumí nelépe. Nevím, zda v Evropě vyzní stejně jako v USA- pro mě film dostatečně nevyužil svého potenciálu díky tomu, že odráží jednostranný úhel pohledu ze strany američanů, přitom problém je mnohem složitější, a pro západní svět asi kulturní a náboženská podstata východu méně srozumitelná- to ale neznamená, že rovnou špatná , a že naše vnímání světa je to správné. Navíc stupňování napětí ke konci filmu stojí jen na těžko uvěřitelných náhodách, kdy zajatci uniknou vždy o fous povstalcům. Zcela mimo mísu pak působí pasáže zaměřující se na rodinu hlavního hrdiny- typický holywoodský kýč. Celkově slabších 70%.