Mariňák (2005)

Prvně jsem viděl válečný film, v němž hlavní hrdina nikoho nezabil...

Strážci - Watchmen (2009)

Ta pětka patří samozřejmě Alan Mooreovi, už proto, že celý komiks je vtěsnaný ve stejnojmenném filmu. Nejdřív jsem zvolil metodu první komiks, posléze film a možná jsem udělal chybu, krapet jsem se u filmu nudil.

Sbal prachy a vypadni (1998)

I na začátku to Guyovi šlo, pro mě tedy o něco slabší než Snatch, ale pořád to má tu Ritchiovskou šťávu!

Splašený vlak (1985)

Celkem překvapující úspěch. Eric Roberts možná trochu zmateně, ale Jon Voight si vedl výborně! Mně se to líbilo :)

Štvanec IRA (2008)

Velice zajímavě zpracovaný Thriller z období největšího bordelu IRA. Ben Kingsley i Jim Sturgess odehráli svoje a mě se to líbilo :)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Klasika v podání Sergio Leoneho. Mé obavy, že již právě tohohle chlapíka, nikdo s westerny jako Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě, nepřekoná, se každým rokem naplňují víc a víc. Škoda.

Nabít a zabít (2006)

"Mohl bych říct, - Bylo to moc překombinované, zamotané na dva uzly a Bruce měl patičku jak Adolf. Ale já to neřeknu, jelikož Lucky Number Slevin mě doslova pohltil. Výborně sehrané duo zabijáků v podání Joshe Hartnetta a Bruce Willise a Morgan Freeman je už je pomyslná třešnička na dortu. Stačí je bedlivě sledovat celé dění filmu a pochopíte ho až do poslední sekundy!"

Sedm (1995)

Naprosto nejlepší akční krimi-psychárna, kterou jsem kdy viděl. Až do poslední minutky jsem doufal ve zvrat, jež nenastal. Škoda že nemůžu dát hvězdiček šest, jelikož by si to David Fincher zasloužil.

RocknRolla (2008)

Až na pár divných sekvencí je Rocknrolla bezchybná. Ritchie zkrátka tyhle gangsterky z podsvětí Londýna umí. A je jedno zda se vše točí kolem zbraní, drahokamů nebo kradených obrazů. Tady se musíte smát a bavit za každou cenu.