Lásce navzdory (2015) (seriál)

Inadina Ask = Láska navzdory. Společně s Erkenci Kus jeden z nejlepších tureckých romantických seriálů. Tento je velmi vtipný a komický. Can a Acelya spolu v době natáčení doopravdy chodili. Jejich postavy jsou sympatické. Osvěžující je fakt, že se seriál obešel bez intrik, jak ničit vztah. Ba naopak, objevují se intriky, jak je dát dohromady. Seriál má 32 dílů, ale finále je poměrně zklamání. Je to utnuté bez zakončení, asi jako když vypnete film v půlce. Před koncem jsou ještě otevřena nová témata, takže nevědět, že je to poslední díl, tak to ani nepoznáte. Bohužel byl seriál takto zrušen a přestal se natáčet. Defne Barutcu, která mele pantem a neumí mlčet (někdo možná nebude stíhat titulky :) ale mě to problém nedělalo až na jednu scénku, ale tu jsem si stejně musela pustit víckrát) nastupuje jako programátorka do firmy rodiny Arassů. Hned na začátku ji vytočí její nový šéf (zápletku neprozrazuji) Yalin Arass a dává první den výpověď, ale díky kódu ji musí požádat, aby se do práce vrátila. Tyto dvě rodiny se tak nějak párují navzájem. Defne má 3 ochranitelské bratry, kteří vykonávají i funkci otce a zakazují jí vztahy. S nejstarším bratrem Toprakem, se jeho žena Leyla rozvedla, ale stále se milují. Nejmladší bratr Polat se objevuje až v posledních dílech a zamiluje se do Yalinovo sestřenice Nehir, která se objeví také až v posledních dílech a oba dva jsou to poděsové. Rodina Barutcui žije společně v 3 patrovém domě a navíc se k nim nastěhuje nepřející babička. Yalin má mladší sestru Yesim, která se zamiluje do Defne bratra Cinara a dokonce se i vezmou, pak má ještě bratrance Denize, který je zamilovaný do Ezgi sestry Leyly. Yalina a Yesim opustili v dětsví rodiče a žijí se svým dědečkem, kde žíje i Deniz, který přišel o rodiče před 5 lety při autohavárii. O ději a zápletkách psát nebudu, abych to ostatním nekazila. Yalin a Defne se dohánějí k šíleství, dělají naschvály, dohadují se, milují se a tak pořád dokola. Jejich rodinní příslušníci se je snaží neustále dávat dohromady a nebo pomáhají jejich vztah tajit a tím vznikají další vtipné situace, pak jsou tu také rodinný příslušníci, kteří je naopak dohromady vidět nechtějí. Mě seriál opravdu bavil a myslím, že označení romantické komedie si zaslouží narozdíl od jiných romantických "komedií".

Zaklínač (2019) (seriál)

1.sérii dávám průměr, ačkoliv většina dílů byla spíš zklamáním. Obsazení Geralta bylo ok, i Ciri, ale Yennefer - proboha proč?! Nesedla mi, ani nebyla nebezpečná, ani krásná, spíš tupá a přitroublá. A když je třetina dílů o ní... No nějak jsem to překousla. Dávka černochů a dalších menšin, aby byly naplněné kvóty - spíš k smíchu. Z velkého očekávání jen velké zklamání. Možná příště víc zaklínače a jeho řemesla a neosekávat povídky, než míchat dějové linky a ukazovat kozy. Ne, že bych se v tom ztrácela, ale časové uchopení se mi nelíbilo.

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Osekávame dál :( a nahradíme to spoustou záběrů na kozy tady a taky tamhle. Konečně se Geralt setkal s Yennefer. Marigold nějak málo zpívá na to, že je to bard. Černá dryáda a elf jsou k smíchu.

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

Takže první časové nesmyslné protnutí linek. V lince Zaklínače se setkáváme s královnou Calanthe, která v lince Ciri zemřela již v prvním dílu. Jak matoucí. Příběh o Ježkovi a seznámení a přátelství s Calanthe je jako kde???? Takové hnusné osekání příběhu, který mi v hlavě utkvěl velmi podrobně, za to bohužel nemohu tento díl hodnotit vůbec kladně. Linka s Ciri NUDA a Yennefer mě v této sérii zatím teda vůbec nebere :(.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Kdo Zaklínače nezná, bude se zřejmě ztrácet a připadat si hodně zmateně. 3 dějové linky, které nejsou ani ve stejném čase. Bez vysvětlení světa Zaklínače a nějakého úvodu. Divák je do světa hozen a nic neví. Jestli předpokládají, že všichni, kdo budou seriál sledovat znají knihy, případně hry? Škoda no. Stačilo by přidat úvod a zkrátit nudnou linku s Ciri.

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Geraltův souboj se strigou aneb konečně pořádný souboj, konečně nějaký lektvar. A do toho drsná přeměna Yennefer. A taky spousta nahotinek.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, který jsem v podstatě "nedobrovolně" sledovala s manželem. Mě to nebere.