Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu (2015) odpad!

10 způsobů jak zapomenout na ex. Komedie, která vlastně není vůbec vtipná. Nutno říct, že jsem vydržela a podívala se na celé, abych mohla hodnotit a tak s klidným svědomím mohu po x letech ohodnotit jako odpad!

Oğlan Bizim Kız Bizim (2016)

Klasická romantická komedie. Něco mezi 2-3 hvězdami. Pár vtipných scén po příjezdu do hotelu při boji muži vs. ženy.

Popelka (1969) (TV film)

Krásné písničky, roztomilá Popelka. Od určitého věku mám tuhle adaptaci mnohem raději než Tři oříšky a rozhodně se na ní v televizi dívám o každých Vánocích a i během roku.

Popelka (2015)

Samozřejmě, že naše Popelka (1969) a Tři oříšky pro Popelku jsou klasika a naprosto nesrovnatelné. Ale pokud nebudu počítat česká ztvárnění a vezmu v potaz čistě pohádku o Popelce s vílou a dýní, tak tohle je rozhodně nejkrásnější ztvárnění. Nejkrásnější jsou plesové modré šaty a tanec prince s Popelkou. Také jsem ocenila obsazení španělským plemen koní, které dodali eleganci scéně prvního setkání prince s Popelkou a jejich rozhovor v lese. Jakožto koňák, jsem věnovala pozornost ušlechtilosti těchto koní, než hercům.

Tlapková patrola (2013) (seriál)

Myslím, že dospělí nemohou tyto seriály objektivně hodnotit. Pokud budu hodnotit podle 2 letého syna, tak ten seriál zbožňuje. Příběhy taky nejsou vyloženě strašné. Upřímně spoustu jiných seriálů, jsem po shlédnutí pár dílů odmítla nadále pouštět. Kombinace pejsků a jejich výbava (letadlo, popelářské, hasičské, policejní auto atd. je cílená přesně na děti, protože to je to, co je baví a co se jim líbí.

Dynotrax (2015) (seriál)

2letému synovi se to líbí - kombinace strojů a dinosaurů. Rozhodně jedno z oblíbených. A vydržím se na to dívat i s ním a není to vyloženě blbost.

Vůně jahod (2015) (seriál)

Cilek kokusu = vůně jahod, krátký seriál. Dohromady 23 dvouhodinových dílů o příběhu velké lásky Asli (Demet Özdemir), která pracuje v cukrárně a Buraka (Yusuf Cim) z bohaté rodiny. Asli díky Burakovi přijde o práci a tak se svojí kamarádkou vydává z Istanbulu do Bodrumu, kde mají pracovat v hotelu. Tento hotel ale patří rodině Buraka, kde se opět setkávají a opět přichází díky němu o práci. Mezitím její matka, začne pracovat jako kuchařka v bohaté rodině, a protože přišla o ubytování, začíná bydlet v této rodině. Asli se vrací a zůstává bydlet společně s matkou. Po nějakém čase zjišťuje, že je to rodina Buraka a žijí spolu v jednom domě. Seriál je spíše průměrný, ale vyšší hodnocení má díky krátkosti, prodlužování a natahování příběhu by hodnocení ubralo na 3 hvězdy. Zakončení bylo urychlené.

Čas lásky a třešní (2014) (seriál)

Líbí se mi ústřední písnička, ta se moc povedla a nějakou dobu jsem ji měla i jako vyzvánění. Co je fajn, že hlavní představitelé spolu začali chodi i ve skutečnosti a stále spolu jsou (2022). Seriál se s přibývajícími díly zlepšuje a po dokoukání celého seriálu dávám 4 hvězdy. Poslední díly po svatbě se mi moc nelíbili, ty hádky mi přišli zbytečné a celkový dojem spíš zhoršili. Hlavní hrdinka Öykü je studentka, která se chce stát módní návrhářkou. Má dvě kamarádky Burcu, která má bratra Meteho a do něj je Oyku od dětství zamilovaná. Mete je architekt a jeho nejlepší přítel a zároveň partner ve firmě je Ayaz. Ayaz je pohledný playboy, který se zamiluje do Oyku a ona do něj. Druhá kamarádka Seyma je vypočítavá a intrikářka a způsobuje mnoho nepříjemností a problémů. Nakonec se Ayaz ukazuje jako velmi charakterní, který je ochotný se všeho pro lásku vzdát. Za Ayaze 1 hvězda navíc. Díly 24 - Ayaz zazpívá na oslavě Oyku narozenin písničku Haberin Yok. Skoro v každém díle Ayaz vyznává Oyku lásku a to vždy nějakým originální překvapením. Dlouho jsem nechápala, proč by tento seriál měl patřit mezi jeden z nejlepších nebo chcete-li nejoblíbenějších. Ale už to chápu. Jakože se mi líbili i jiné, tak tento se postupně vyšplhal asi na jeden z těch nejromantičtějších, co se hlavního hrdiny týče.

Hangimiz Sevmedik (2016) (seriál)

Po dokončení školy se mladý zubař a advokátka vrací domů. Jsou to přátelé už od mládí a tajně se vzali. Svoje manželství tají před rodiči, kteří se nenávidí z důvodu jejich nenaplněné lásky. Bohužel anglické titulky jsou jen k pár dílům, tak nemohu hodnotit, protože hodnotím dříve buď pokud mě to hodně zaujme a jsem si jistá, že dokoukám celé a nebo až po dokoukání celého seriálu/řady.

Doğduğun Ev Kaderindir (2019) (seriál)

Měla jsem tu strašně dlouhý komentář, který jsem neustále doplňovala jak seriál plynul. No nakonec jsem to celé vymazala. K hodnocení na jednu stranu se mi to strašně líbilo a na druhou stranu mě to i strašně rozčilovalo. Seriál je založený na skutečném příběhu, resp. knize, ale ve skutečnosti jsou stejné jen postavy. V knize byl Mehdi doktor - alkoholik a surovec a hlavní postavou nebyla Zeynep, ale Benal. Druhá série se mění v něco, co jsem úplně nečekala a z Mehdiho se stává agresor, únosce, trestanec. Není to telenovela a upřímně jsem si přála jiný osud pro hlavní hrdiny. Takže jsem celou dobu pak bojovala s tím, že scénáristé to chtěli jinak.