Telefonní budka (2002)

Kdo dokáže natočit film odehrávající se celou dobu v jedné ulici, resp. telefonní budce, přihlaste se! Vynikající, inteligentní a především nápaditý scénář, dělá z tohoto filmu perlu v moři roku 2003 nevídanou. Ač Farrella úplně nemusím, zde byl naprosto skvělý, stejně tak Whitaker. Doporučuji každému, malý velký film 86%

Sinister (2012)

Film měl pro mě obrovský potenciál, který nebyl vyčerpán na 100% (bláznivý syn, hlubší rozplétání vražd, obrazce po domě). I přesto šlo o podívanou, která člověku vytvářela na těle takovou husinu, že by na ní mohl strouhat mrkev. Pokud k tomu připočteme, že divák téměř do konce opravdu neví, jak tohle skončí, je na místě spokojenost (i když je konec trochu rozporuplný) 82%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Podle mě není zase až tak veliký důvod nadávat na film, který posouvá vetřelčí universum zase o kus dopředu. Několik scén by šlo označit za vynikající (nalezení nepovedených klonů, podvodní scéna), a navíc nechybí ani scény úsměvné, které vnášejí do filmu čerstvý vánek. Pokud navíc vezmeme v potaz, že jde o čtvrté pokračování, nemůže být člověk nespokojen. Ještě k tomu je tam stále Sigourney, bez které by předchozí trilogie, tak jak ji známe, nikdy nevznikla. 79%

Rivalové (2013)

Sázka na jistotu v podobě skvěle vybraného tématu/životních příběhů, zároveň skvěle odvedená řemeslná práce. Chvilkami by člověk řekl, že je vůně benzínu cítit snad i v sále a to jsem nebyl na 4DX. Pokud jde o celkový dojem z filmu, jsem velice spokojen, ale bych udělil filmu 94% (aktuální hodnocení na ČSFD), to zase ne. S ohledem na jiné filmy mě mnohem více dostala například Howardova Čistá duše. Co filmu přidává na hodnotě je pár moudrých vět, které mezi sebou prohodí hlavní protagonisté ke konci filmu a závěrečné shrnutí života Hunta. Nebýt toho, závěrečný dojem z filmu by nevyzněl až natolik skvěle. 87%

Moje krev (2009)

Co očekávat od filmu, který zpracovává už tisíckrát zpracované. Nudu? To snad ani ne, něco to do sebe má... ale tak maximálně dobrý na zhlédnutí na Prima Cool někdy po půlnoci. Za přece jenom hodně uspěchaný konec připomínající tápání režiséra po celou dobu filmu 54%

2 zbraně (2013)

Veliké překvapení. Své mouchy to má, konec je až moc přitažený za vlasy, ale dokáže to pobavit. 68%

Villa paranoia (2004)

Začátek mnohé vyleká, aby koncem příjemně překvapil. 76%

Úsvit mrtvých (2004)

Snyder tímto počinem spustil lavinu snímků zaměřených na zombie tématiku. Scéna se zombie děckem mi doteď nezmizela zcela z hlavy. Navíc je zde zapamatovatelný začátek, průběh i konec. Vše doplněné o rychlý spád. 83%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně do té doby nevídané ztvárnění, ze kterého od této doby čerpalo a dále čerpá více filmových či seriálových počinů. Příkladem výborný seriál Spartacus. Konec navíc docela dojme, což bych ani u takového filmu neočekával. 87%.