Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Extrémně natahované, chvilkami nudné, přesto dobře řemeslně dobře zvládnuté. Oproti původní trilogii více pohádkové a chvilkami přitažené za vlasy. I přes všechny výtky film od druhé půle hezky graduje a divák se rozhodně nenudí. Na závěr je potřeba zmínit herecké obsazení, kde jsou oba hlavní aktéři (Martin Freemana a Richarda Armitage) bezchybní. Budu se těšit na další díl a věřit v trochu jiný přístup k předloze. 73%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ač jde o skvělý film, na 1. místo podle mého prostě nepatří. Bojkotuji 4*. Nižší hodnocení by bylo už hanobení.

Atlas mraků (2012)

Komentář detailně sepíšu po vstřebání celého zážitku a druhém zhlednutí. Jednu věc si ale neodpustím teď hned. Konci filmu chyběla nějaká větší pointa, která by ho uvedla na filmový Olymp. Takhle to je jenom velice povedená filmařina, která se opravdu extrémně vyřádila na maskování všech herců a má krásný vizuál. Nic víc, nic míň.

Sedm psychopatů (2012)

Tenhle film je prostě dobrej. Svým stylem ne nepřipomínající kultovní Pulp Fiction. Herecky velice nadprůměrné. Farrell se mi začíná dostávat pod kůži v poslední době svými výkony, zde jen potvrzuje. Woody Harrelson hraje opět sám sebe, totálního magora, vyšinutého pošuka. McDonagh je borec, o čemž mě přesvědčil už ve filmu V Brugách. Docela by mě zajímalo, jak by film vypadala s fakeovými kočkami: 81%

Iron Sky (2012)

Pokud k filmu divák přistupuje trochu s odstupem a dá mu šanci, může ho jenom mile překvapit a potěšit, což se u mě naprosto potvrdilo. Sorry, ale dealbinizer je jednou z nejlepších záležitostí, které jsem kdy ve filmu viděl. Končím 5*****

Schindlerův seznam (1993)

Barevná holčička ke konci filmu je posledním hřebíčkem do rakve lidskosti. Nebýt trochu přehnaně vypjatého scény v podání Schindlera na konci snímku, neměl bych jediné výhrady. TOP 10 a radost z možnosti nežít v této kruté době, kde byl člověk jenom číslem v seznamu (nic víc, nic míň). 93%

Memento (2000)

TOP 10. Jeden z prvních snímku, který mi ukázal, že film jde natočit i trochu jinak (a důvod, proč jsem se začal více zajímat o filmovou tvorbu). Při každém zhlédnutí si říkám, že film chápu a přitom se vždycky ukáže nějaká pasáž, která mě vyvede z omylu. Už za to musím tento film milovat. Další důvod je Nolan, který připravuje diváky tímto snímkem na sérii filmů, které se vyznačují vysokou a hlavně vyrovnanou kvalitou. Výborný výkon podávají jak Guy Pearce, tak Carrie-Anne Moss, ale i Joe Pantoliano (poslední dva kolegové z Matrixu). 91%

12 opic (1995)

Jeden z nejlepších filmových závěrů všech dob.