Tenkrát v Americe (1984)

Vysněné dítě Sergio Leone. Film nezapomenutelných záběru, skvělého příběhu, opět nezapomenutelného mafiána De Nira a mladičké Jennifer Connelly. Doporučuji shlédnout prodlouženou verzi, která je sice snad o několik hodin delší, zato dá divákovi ještě více proniknout do celého příběhu a vychutnat si celý film se vším všudy.

Nedotknutelní (2011)

Pro mě osobně je tento počin nejlepší komedií roku. Výborně vybraná ústřední dvojice, která se skvěle doplňuje. Ač oba herci hrají v úplně jiné herecké poloze (rozuměno jeden vyšinutej černoch, druhý "kripl" na kolečkovém kresle), skvěle se ji zhostili. Nakonec nechybí trochu toho dojeti se. Víc takových filmů. Jasných 5*

Lesní duch (2013)

Zajímavé, přesto poměrně slabé. Jakoby by si Alvarez po celou dobu natáčeni nebyl jistý, jestli z toho má byt totální masakr nebo (hodně) černá komedie. Zde mě však právě prvky komediální připadly velice rušivé (stejně jako u Insidious 2), kazící jinak dobrou atmosféru. Přes výše zmíněné film nabídl místy velice děsivou podívanou doplněnou o několik lekacích scén. Jsem zvědavy s čím přijde Alvarez příště. 55%

El cojonudo (2005)

Co se z Alvareze vyklube, na to jsem opravdu zvědav

Dokonalé manželství (2006) (TV film)

předvídatelné každým coulem, herecké výkony nulové, celkově špatné... 2*

Strážce pořádku (2010) (seriál)

povšimněte si jedné věci, je minimum záběrů na chůzi hlavního představitele a když už, nějak zvláštně obkročmo chodí. Pokud jde o samotný seriál, Olyphant se pro tuto roli narodil. Obecně casting většiny postav je velice zdařilý. Série mají velice vyrovnanou úroveň a samotný závěr považuji za velice zdařilý. 84%

Hybrid (2007) (TV film)

To snad... Název by napovídal nějaký sci-fi či horor, ale ani jednoho se Vám nedostane. Naopak jste téměř od začátku filmu zavalovány neustálými pohledy na smečku vlků (formou jakýchsi flashbacku), až Vám chvilkami připadne, že se díváte na dokument (nic proti dokumentům). Tohle je opravdu Hrůza, děs, běs.

Loch-ness teror (2008) (TV film)

Triky zase tak tragický nebyly, ale nelogičnost každé druhé scény a chování postav bylo naprosto otřesné. Sračka na entou. 11%

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je bůh. Ne že by byl film dokonalý, má své mušky, ale pokud je necháte být, vůbec vás nebudou otravovat. Ve filmu není snad žádný charakter, který by byl trefou mimo. Waltz je je neskutečně nejlepší, Foxx drží krok a DiCaprio jako vždy skvělý. Pobavilo malé cameo Tarantina (s dynamitem). Líbí se mi nadhled, který si film po celou dobu drží a trochu tím vyrovnání krvavé pasáže. Už se těším na další snímek. Jízda, akce, výbuchy, přestřelky, nadhled, kvalitní dialogy, vtip, negrokules. 83%