Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Asi to není jeden z dvou set nejlepších filmů historie, ale přece jen těch pět kousků taky dám. Se slzou v oku:-)

Star Trek X: Nemesis (2002)

Všechno, ale snad úplně všechno v tomhle filmu je vykradeno z jiných, především scifi filmů (hlavně z Hvězdných válek, ale i 2001, Superman, bondovek a jánevim z čeho ještě - i slavnou scénu z Komanda - "Uchází ti pára, Bennette?" - jsem v tom poznal:-)) Ale jinak musím uznat, že skloubené to je slušně a zpracováno docela umně, takže 70%.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

I když mi v paměti stále zůstává představa "fešáckého" hraběte MC (ať už je to Marais nebo Chamberlain), což mi Gérard Depardieu trochu narušuje:-) Přesto musím uznat, že toto zpracování je skutečně perfektní a Gérard to zahrál brilantně.

Prvotní strach (1996)

Posledních pár minut a excelentní herecký výkon (mmch. první role) Edwarda Nortona katapultuje tento film někam úplně jinam, někam k výšinám..

Zelená karta (1990)

Velice pěkná a milá romantická komedie s trochu netradičním mužským hlavním hrdinou - ovšem vynikajícím! To víte, Gérard Depardieu..

Tři muži a nemluvně (1985)

Slabší čtyři hvězdičky, ale přecejen čtyři. Protože je to velmi vtipné a má to výborný nápad (který Amíci dotáhli ještě dál).

Tři muži a nemluvně (1987)

Nemám americké remaky francouzských filmů příliš v lásce, ale tenhle se opravdu povedl!

Robinson Crusoe (2003) (TV film)

Viděl jsem bohužel jenom první půlku, ale tak se mi líbila sakra moc.

Sedmá rota za úplňku (1977)

Já mám svoji síť, žena má svoji síť, švagr má svoji síť...každý máme svoji síť.