Mrtvý vesmír (2008)

Mě to připadalo docela stylové. Dead Space (myslím hru) mám velice rád a tenhle film je taková sonda do událostí, které se odehrály před hrou. A docela to předčilo má očekávání, protože jsem zvyklý tak maximálně na animované seriály typu Spider-Mana či Batmana. Pravda je ta, že to asi nebylo moc příběhově laděné - zvraty jsou nulové, prostě se tu střílí a řeže. Ale je to podané dost dobře a já s tím nemám problém. Doufám, že se takhle vydaří i plánované pokračování.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

O něco modernější a vytříbenější sourozenec Stargate: SG-1. Atlantis se mi zdá příběhově o mnoho atraktivnější, ale možná je to jen proto, že naše TV Nova do nás SG-1 hustila několik let. Každopádně jsou v tomto seriálu opět velice sympatičtí herci (David Nykl je skvělý a věty panikařícího McKaye jsou nezapomenutelné :) ). Na digitální triky je radost pohledět, zápletky jsou leckdy dokonce epické a i epizodické díly mají jakousi šťávu. Jediné, co mi tu trochu vadí, je Rachel Luttrell, která mi mezi ostatními připadá jako skutečný neherec...prostě taková hodná teta, co ve volných chvílích drží v ruce P-90. I tak je to ale seriál, na který v žádném případě nedám dopustit.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Klasika, na kterou nedám dopustit. S každým dílem sice kvalita mírně kolísá, ale i to se dá vydržet. Zvyknul jsem si dokonce i na stále se opakující "zabili jsme záporáka, objevil se jeho silnější bratr" a "zabili jsme záporáckou rasu, objevily se dvě další, ještě zápornější rasy". Herci v hlavních rolích jsou mi velice sympatičtí, a to hlavně R.D. Anderson, bez kterého poslední řady už nebyly tím, čím měly být. Někdy si říkám, že tvůrci mohli točit ještě o chlup déle. No aspoň, že se pustili do Atlantis. Edit: Shodou okolností mi docvaklo, proč se mi Hvězdná brána tak moc líbí: Kvůli vývoji technologií i příběhu. I když jde o epizodický seriál, díly na sebe navazují a ty pozdější často vycházejí z událostí těch předchozích. Tento vývoj nastává jak v rámci technologií (proto na konci lidé bez problému létají vesmírnými loděmi, čemuž zpravidla předchází několik neúspěšných pokusů v jiných dílech), tak v rámci postav a vztahů mezi nimi.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Film, o kterém si řeknete, že nemá co nabídnout, ale opak je pravdou; film je to totiž geniální. Zdánlivě poněkud ohranou zápletku Wright dokázal podat hrozně "cool". Nápad s herními prvky - nebo jak jinak to nazvat - je výtečný a tak nějak dolaďuje atmosféru filmu. Hudba je jednoznačně mým uším lahodící (nejvíce mě nadchla Black Sheep, na které jsem se okamžitě stal závislý) a skvěle se hodící do příslušných scén, a souboje, i když poněkud provazovité a odlehčené, byly prostě stylově podané. Herci mi byli také velice sympatičtí, tedy až na divnou číňanku :)). Suchých vtipů, Wrightovi tak vlastních, je zde přítomno mnoho a já si je okamžitě zamiloval, stejně jako u jeho ostatních filmů. Jako celek se film musí brát s nadhledem. Když tohle člověk zvládne, zapůsobí to na něj stejně jako na mě - úchvatně. Scott Pilgrim si zasluhuje 5*. Nic víc, nic míň.

Centurion (2010)

Špinavé, krvavé, kruté, drsné, nemastné, neslané. Byl jsem spokojen s krvavým nářezem a thrillerovou atmosférou. Celé to však působí takovým zvláštním nedodělaným dojmem. V jednu chvíli mám pocit, že scéna už ani nemůže být epičtější, ale vzápětí je pocit pryč. A tak je to s celým filmem - nějak si to všechno, v čem vyniká, nedokáže udržet na té správné výši. Proti hercům však nic nemám a obzvlášť se mi líbily bojové scény, kde si Marshall opravdu nebral servítky. Celkově jsem se tedy rozhodoval mezi 3* a 4*, nakonec jsem se ale přiklonil k horšímu, protože nevěřím, že si tenhle film dokážu nějak zvlášť dlouho udržet v povědomí.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Třikrát hurá, je to tady! Po dlouhé době český seriál, při kterém se člověk od srdce zasměje (narozdíl od seriálů ostatních, jimž se pohrdavě šklebí). Ondřej Vetchý je prostě skvělý. Každý díl mě také překvapuje Luděk Sobota, který má pro mě hrozně sympatickou roli. Celé je to takové skvěle vidlácké...to se mi prostě líbí. Do naprosté dokonalosti tomu samozřejmě něco chybí, ale na 4* to stačí určitě. Jen tak dáj, pjosím :)

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Hodnotit zatím nebudu, ale pořád se ptám, proč naši tvůrci nezkusí natočit něco z jiného soudku? Mám totiž pocit, že i když tento počin vypadá zatím tak nějak ucházejícně, časem se (jako téměř všechno ostatní) zvrhne v klasické "mám dítě s jiným/můj manžel je gay/fetuji/ utíkám z domu/mám nevyléčitelnou chorobu/šéf se mnou spí a já nevím, co s tím". Ještě se nechám překvapit.

Román pro muže (2010)

Po dlouhé době jsem se rozhodl, že si zajdu do kina na český film. Už to zase dlouho neudělám. Knihu jsem nečetl a nejspíš jsem rovněž dobře udělal. Ano, párkrát jsem se zasmál, ale to bylo všechno. Na začátku naznačená linie si to šine až do konce filmu úplně beze změny - přesně jsem věděl, jak to skončí, než to vůbec začalo. Jediné, co stojí za zmínku, je herecký výkon Miroslava Donutila, který byl, jako vždy, skvělý. Jednu hvězdičku za něj.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Velice nadprůměrný seriál, na který je radost se koukat. Protože se všechno nedá vysvětlit krátkou větou, budu hodnotit jednotlivé série. 1. Série: Rozpačitý začátek, o kterém si nahodilý divák může myslet leccos, jen ne, že bude příběhový. Téměř celá první série je epizodická, což mě moc nenadchlo. Nicméně jednotlivým dílům není co vytknout. Jde prostě o to, že člověk čeká něco hlubšího, než "přijedu sem, zabiju tohleto a zas jedu dál". Naštěstí se tento neduh s koncem série začal vytrácet. Hodnotím 4* 2. Série: Obrat. Nad nevýznamnými díly začínají pozvolna převažovat díly pro děj důležitější, což je rozhodně správný tah. Opět však ani díly dějově nevýznamné nebyly nijak odfláklé. Zazněla chytlavá old school písnička ve dvou posledních dílech. Dále se mi zdá, že dva hlavní představitelé jsou díl od dílu lepší - a to hlavně úžasně přiblblé výrazy J. Acklese, u kterých vždycky padám smíchy :). Hodnotím 4*. 3. Série: Jednoduše nářez. Hlavní dějová linka se konečně naplno rozjela a musím říct, že jsem neměl nejmenší chuť ji zastavit. Občas jsem zůstal sedět s otevřenou hubou. Obzvláště poslední díl se mi ohromně líbil. Touto sérií si mně Supernatural definitivně získal (to platí i pro písničku Carry on my wayward son od skupiny Kansas) . A nemůžu jinak, než upozornit na třetí díl série, u kterého jsem skutečně nemohl smíchy popadnout dech :)). Hodnotím 5*. 4. Série: Další nášup. Už k tomu nemám co říct. Dějová linie jede, jako splašená, a já jásám, protože dějově nevýznamné díly jsou téměř pryč. Jediné, co mi do této série nezapadlo, byl díl Monster Movie. To bylo tak divné, až to bylo prostě moc divné. Závěr série byl super - mám moc rád ty chvilky "celkového docvaknutí". Hodnotím 5* 5. Série: Super, Super a ještě jednou Super. Každý díl je promyšlený, všechno do sebe tak nějak zapadá a hlavně: moje scéna tisíciletí, když (v předposledním díle) Smrt jde po Chicagské ulici a hraje k tomu ta nejepičtější hudba, co jsem kdy slyšel. Tenhle okamžik se mi vryl do paměti do konce života. A závěr série? Ne, že bych to nečekal, ale mělo to koule a to pořádné. Hodnotím: 5* 6.Série: Zatím to vypadá velice rozpačitě. Hlavní dějová linka je fuč, ale mám takový zvláštní pocit, že autoři opět s něčím přijdou. Celkové hodnocení: Seriál má tendenci kvalitativně se zlepšovat a to se mi líbí. Příběh má neotřelé téma, které je mi velice sympatické a často jsem se v nějakých momentech vylekal. Co mi vadilo, to bylo neustálé kňučení bratrů, které vypadalo opravdu nepřirozeně. Ale to je jen detail. Všechno ostatní velice dobře funguje a i když je to dosti specifický seriál, který nemusí sednout každému, mě sednul, jako prdel na hrnec. Celkové hodnotím 5*. "Carry on my wayward son, There'll be peace when you are done, Lay your weary head to rest, Don't you cry no more..." :)

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Hrůza všech hrůz. Seriály podobného ražení, které Nova dělala a bohužel asi nadále bude dělat, jsou prostě na jedno brdo a ještě k tomu trapné a nudné. Rodinu sužuje nevěra rodičů, ti se usmíří, syn začne chlastat, to se napraví, dcera má dítě se sousedem, ti spolu začnou žít a nakonec je všechny unesou mimozemšťani a udělají z nich šmouly. Nedá se na to koukat ani kdyby za to člověk byl placený. A co hůř, nedá se na to koukat ani při jídle (což je podle mně už docela na pováženou). Někdy se modlím, aby už tento seriál zkrachoval a skončil, bohužel to nepomáhá a tak asi budu muset sáhnout k černé magii a satanistickým praktikám. Odpad!