• Thriller

Společenství (2000)

Dlouho, PŘEDLOUHO jsem neviděl tak zábavné filmy, jaké točí Álex de la Iglesia. Skoro celou minutáž se mi potkávaly koutky mých úst za zátylkem. Úsměv na tváři mi vyloudily už samotné titulky nebo záběry jak od Polanského či Hitchcocka. Nutno dodat, že Polanského činžák v Nájemníkovi nemá ani zdaleka tak groteskní obyvatele. Filmy s takovýmhle nábojem se dřív točívaly v ČSSR s herci jako Menšík, Bohdalová, Sovák, Janžurová a další naší hereckou elitou. 100%

800 kulek (2002)

Oblíbil jsem si režiséra Álexe de la Iglesiu. Mám pro jeho filmy slabost. 800 kulek je jako vždy zábavná podívaná. Není to dokonalý majstrštyk jako La Comunidad nebo Perdita Durango, a připadlo mi to o hvězdičku méně vtipné než Crimen Ferpecto nebo El Día de la bestia. I tak jsem strávil u tohoto současného westernu velmi zábavný večer. Film jsem mněžel viděl s českým dabingem, což mu jistě ubralo na atmosféře, obzvláště když mne tito herci a herečky v jiných Iglesiových filmech dokáží nahlas rozesmát právě svou mluvou. Chybělo mi nějaké to Hijo de puta nebo Puta madre, hahaha!

T.M.A. (2009) odpad!

Režisér vynikajícího Spalovače mrtvol natočil NEKOUKATELNÝ FILM.

Satan (2006) odpad!

Nemá cenu se dlouze rozepisovat: SHIT!

REC (2007) odpad!

Nechápu podobně jako Livingdead úspěch tohoto found footage celuloidu; ...vlastně nechápu úspěch found footage vůbec. Z této kategorie se mi líbily pouze filmy: Cannibal Holocaust, (něco málo z) The Blair Witch Project (který tento SHIT výrazně nastartoval), Cloverfield, The Poughkeepsie Tapes (kde to mělo asi největší smysl) a především zábavný norský snímek Trolljegeren. Jinak považuji found footage za výrazný KAZ moderních hororů. REC je horor = hrůza nikoliv příběhem nebo napětím, ale NUDOU! V tomto filmu nefunguje VŮBEC NIC tak, jak se o tom píše. Miluji horory (obzvláště ty španělské; Jaume Balagueró u mne zabodoval snímky Películas para no dormir: Para entrar a vivir a Mientras duermes), a mám pochopitelně v oblibě zombies (např. Had a duha, The Return of the Living Dead, Dawn of the Dead nebo Flight of the Living Dead). REC se z úhlu pohledu mého vkusu válí v hluboké propasti pod jmenovanými snímky. Několikrát jsem se k tomuto filmu vrátil s tím, že díky tak kladnému přijetí to prostě nemůže být brak: "Nejspíš jsi REC viděl jen ve špatné náladě," snažil jsem si pošetile namluvit. Jenže kdepak! REC je prostě ODPAD.

Rec 2 (2009) odpad!

Úspěch Rec 1 a 2 je pro mě mystérium.

Pravdivá romance II (1997)

Álexi de la Iglesiovi přicházím stále více na chuť; co film, pod kterým je podepsán, to zábavná jízda - v tomto případě obrovským náklaďákem plným dětských embryí, hahahaha! Tento pouštním pískem zaprášený celuloid obsahuje skvělé herecké výkony (Javier Bardem mne zatím vždycky nadchl), dále zábavný příběh + funny dialogy, prvky santerie (to mám rád!), vulgaritu, sex a násilí: v životě jsou jen dvě rozkoše: šukání a vraždění. Inu, co víc si přát jako potravu pro hladové DVD? Pro realitou unavený mozek, který se prostřednictvím filmů - denních snů - hodlá přenést z paneláku a českého města do říše fantazie barevných pohyblivých obrázků? Perdita Durango mému vkusu sedí víc než Takoví normální zabijáci Olivera Stonea nebo Rodriguezův Desperado. Zhovadilejší (v tom dobrém slova smyslu) jsou snad jen Zombieho Vyvrženci pekla.

El habitante incierto (2004)

Atmosferický thriller jak se na brilantní Španěly sluší a patří. Pokud budete dávat při jeho sledování dobrý pozor, tak vám pointa neunikne.

Den šelmy (1995)

Wow! Zábava pro sick motherfuckers mého typu. Koutky úst se mi potkaly za zátylkem jako prořízlé břitvou.