• Thriller

In Search of Lovecraft (2008) odpad!

Oh, Cthulhu! Jméno Lovecraftova génia ve spojení s takovýmto BRAKEM! Filmový štáb zasluhuje pořádně propleskat blanitými křídly.

Pod povrchem (2000)

Zemeckisova velmi zdařilá odpověď na Hitchcocka, která pyšně třímá veškeré atributy špičkového thrilleru. Víc podobných nerváků by nám rozhodně neuškodilo.

Halloween (2007)

Ačkoliv v rámci mého milovaného hororu preferuji spíše starou školu, Zombieho zpracování halloweenské látky se mi zamlouvá MNOHEM více, než Carpenterův originál. V poslední době bylo natočeno hned několik zbytečných remaků - jmenujme za všechny totální zprznění Noční můry v Elm Street nebo Pátku 13. V případě Halloweenu, podobně jako v případě Úsvitu mrtvých, však remake daleko předčil původní verzi.

Půlnoční vlak (2008)

Filmové zpracování jedné z nejlepších povídek Clive Barkera. Barkerovy obrazy visí na tomto brutálním celuloidu v galerii Susan Hoffové.

Kniha krve (2009)

Čtyři hvězdy. Proč? Rád zde potencionálnímu divákovi sepíši výčet důvodů: Clive Barker*, atmosféra, snažící se do filmu alespoň díleček barkerovského světa přenést* a Doug Bradley* (Pinhead - Hellraiser) mihnoucí se v roli magika, snad záměrně připomínajícího Aleistera Crowleyho*.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Není důvod nad tímto celuloidem dlouho filosofovat a rozmáchle se rozepisovat. Jedná se o teenagerskou kosočtvercovinu, která je ovšem tak dobře napsaná a zpracovaná, že to z ní dělá zábavný film. Pro mne vcelku příjemné překvapení. Podobné filmy totiž poslední dobou vypínám po 30ti promarněných minutách. Jennifer's Body jsem však s radostí dokoukal a později si jej pustil znovu.

Osvětim: nacisté a konečné řešení (2005) (seriál)

Dokument o evoluci továren na smrt divákovi výstižně přibližuje smysl národního socialismu i z něho vzešlého holokaustu.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Nejprve budiž napsáno toto: miluji horory a kupuji si knihy Stephena Kinga. V případě Domu v růžích jsem se ale v rámci četných pokusů nikdy nedostal přes první díl. Strašidelný dům? To si opravdu nemyslím, obzvláště vzpomenu-li si na fyzicky mnohem menší, astrálně však nepopsatelně infernálnější chatku z Evil Dead.

HDP: Hodně divné příběhy (2006) (seriál) odpad!

Jako fanoušek hororů smutním nad tím, že se s braky poslední dobou roztrhl pytel. Jestliže však označuji stav hororů poslední doby slovem brak, jaké slovo pak zvolit pro HDP? V rámci veřejného písemného projevu bývám vulgární jen velmi neochotně, ovšem na adresu pánů Spěváčka a Zídka doslova křičím výstižný termín SRAČKA!!! Tenhle nemožně trapný paskvil působí dojmem, že si děti vzali mobily a s náhodně oslovenými NEherci z ulice natočili trashový průjem, který dělá kdysi vznešenému žánru hororu (Poe, Machen, Lovecraft) definitivní OSTUDU. Ještě jednou SRAČKA... a do třetice S-R-A-Č-K-A!!!

Čarodějky (1996)

Na téma čarodějnictví a magie příliš filmů nenajdeme. Je vskutku zvláštní, že rituální magie nepřitahuje zájem tvůrců natolik jako slashery nebo zombie filmy. Magie naopak přitahuje pozornost teenagerů, což se nejlépe odráží právě zde na internetu. Tímto budiž vysvětleno, proč jsou čarodějky v tomto filmu v telecím věku a na jakou cílovou skupinu je snímek zaměřen. The Craft je však v každém směru mnohem inteligentnějším celuloidem, než záplava prostoduchých teenage žánrovek. Jedná se o dobře odvedené filmařské řemeslo; magie je v tomto případě podána v rámci filmových možností téměř výstižně, nikoliv infantilně naivně jako v případě seriálového jmenovce. Kupříkladu rituál prováděný hlavními hrdinkami v přírodě je vlastně velmi působivý.