• Thriller

Patologie (2008)

V klasickýh hororech se často objevovalo téma: shánění čerstvých těl pro účely pitvy. Film Patologie toto téma zpracovává moderně: promyšlené vraždy pro pobavení kroužku geniálních šílenců. Prostředí pitevny, zvrácenost hlavních postav - to je důvod, proč k původně zamýšleným dvěma hvězdičkám přidávám třetí. Ovšem objektivně napsáno je film vyprávěný poměrně nepoutavě, což je ohromná škoda. Z tohoto tématu by se dalo vytěžit mnohem více, stačí srovnat s thrillerem Nightwatch, kde je napětí vskutku přítomno. Ono srovnání navíc dokazuje, že Patologii chybí pár charizmatičtějších herců.

Prokletý ostrov (2010)

Zatím nejbrilantnější thriller III. milénia. Na zážitek z kina nejspíš celý život nezapomenu. Takovýhle příběh a jeho zpracování jsem od moderní kinematografie poslední doby opravdu nečekal. 100% of course.

Otčím (2009)

Další zbytečný remake, který originálu nesahá ani po kotníky.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Tenhle Kingův příběh má vše, co ke správnému hororu patří. Podle mého soudu se jedná o vynikající vizualizaci knihy.

Dagon (2001)

Béčkové zpracování Lovecraftovy povídky Stín nad Innsmouthem se pánům z Fantastic Factory vskutku povedlo (ne už tak většina jejich dalších počinů). Dagon se (jako jeden z mála filmů podle předlohy podivína z Providence) drží mezi mantinely Lovecraftova světa a tvůrce Mýtu Cthulhu nikterak neuráží, ba naopak - je z toho cítit pocta spisovateli. Jako zapálený HPL fanoušek jsem z filmu přirozeně nadšen: kéž by se povedlo takto zpracovat víc Mistrových povídek! Ezequielovo vyprávění o zkáze Imbocy = úžasná pasáž. 100% soundtrack. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Stáhni mě do pekla (2009)

PERFEKTNÍ HOROR (!), který v poslední době svému žánru zachraňuje zadek. Víc takových!!!

Šílenství (1994)

Nejlepší Tesařina vedle The Thing. Brilantní horor, jehož předností je především výtečný příběh, který jako by vykrvácel z pera nějakého klasika žánru. Ostatně není Sutter Cane a Hobb's End narážkou na Lovecrafta a jeho Arkham?

Smrtelné zlo 2 (1987)

Kanda. Estrata. Amantos. Ilres. Lagt. Nosferatus. Kanda! Amantos! KANDA!!! ......Aaaaarrrrrggggghhhhh!!! 100%

Funny Games USA (2007)

Tento film mě ani nenapnul, ani nevyděsil, ani nešokoval, zato mě dvakrát po sobě příšerně nudil (napoprvé jsem usnul). Ona "genialita" tohoto snímku mi zcela uniká. Ovšem přiznávám, že by to mohla být dobrá divadelní hra.