Skyfall (2012)

To nikomu nevadí všechny ty ignorace logiky, naprosto nelogického chování všech zúčastněných, stupidních náhod, dementní dialogy a samoúčelová akce? Oproti dokonalému Casino Royale je tohle Teletabies, které by mělo urážet svým určením pro dospělé.

Manhattan (1979)

Docela chápu proč s tímhle filmem Woody nebyl zas až tak spokojený. Osobně jsem čekal, že exteriérové scény dostanou více prostoru, scházela mi tak větší provázanost názvu s obsahem filmu. I novodobá Godzilla dala Manhattnu větší prostor :) Nicméně toho si člověk všimne až po filmu, tak to zas tolik nevadí. Co se přehlédnout nedá, resp. spíš nedá přeslechnout, jsou některé hudební vložky, jakoby zakomponované úplně omylem. Vždycky mě to proplesklo jak větrák přecpanou masařku a vytrhlo ze zabranosti do děje filmu.

Hanna (2011)

Po prvním zhlédnutí 3 hvězdičky, hned druhý den jsem zvýšil na 4, protože mi v hlavě film vytvořil nutkání na něj neustále myslet a pocit, že ho musím vidět znovu. Po týdnu zvyšuju na 5, protože ten pocit nezmizel, navíc se prohloubil. Atmosféra, miniaturní detaily pro puntičkáře, hudba na míru pro každou scénu, hlavní představitelka a ta poetika.... ou... Trailery jsou mírně zavádějící, tohle není akční pecka, tohle je umělecký dílo :)

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

"To bude drahé... má zelené oči..." není dne, kdy bych si na tuhle hlášku nevzpomněl, netuším proč, každopádně, když se na vás dokáže film v mládí takhle podepsat, musíte si ho vážit. Dnes už bych se na to asi koukat nevydržel.

Revanš (2009)

Divadelní drama o opravdové lásce s rádoby uměleckým pojetím... Hodně záleží na tom, jak jste zrovna naladěni. Navíc musíte být muž s romantickou duší drsňáka, aby Vás to dokázalo oslovit. Velmi malá cílová skupina.

Kajínek (2010)

Zooom, nezooom, zooom... o čem ten film vlastně byl? Každopádně Vladimír Dlouhý zahrál oproti ostatním velmi dobře...

Legenda o sovích strážcích (2010)

Nic výjimečného, nezklame ani nenadchne. Jediné čím film překvapil, byl dosti brutální nádech na dětskou podívanou.

Občanský průkaz (2010)

Možná by si film zasloužil 4 hvězdičky, ale už takhle je to tu zbytečně dobře ohodnocený film, vyvolávající těm co film ještě neviděli zbytečné očekávání. Není to film pro každého, herecké výkony jsou žalostné, i když o ně tu asi nejde. Je to jen okno do tehdejší doby se všemi těmi věcmi tou dobou proslulé. Takže všechny ty události už prostě působí jako klišé. Přitom stačilo dodat do filmu silnější příběh, resp. alespoň nějaký příběh.

Muž na laně (2008)

Zpracování dokumentu zcela normální. Nicméně obsah byl bechderoucí. Chtěl bych se narodit a prožít život Philippe Petita... pokud máte alespoň trochu romantickou povahu, takovýto pocit ve vás film zanechá.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Zpracování na jedničku, zábava nulová. Chtěl jsem ten film mít rychle za sebou, abych věděl jestli se tam ojbeví ještě něco zajímavýho. Minutu za minutou jsem byl čím dál víc zklamanej. Ceru bych viděl spíš do role ve filmu o vymítači ďábla, ty jeho oči mě děsí jak malou holčičku pán s pytlíkem Bompari. Nakonec byl nejlepší, nejzábavnější a nejstylovejší teplej Culkin, věštím mu velkou budoucnost v záporných rolích.