Legenda Korry (2012) (seriál)

Mezi seriály to má pořád vysokou úroveň, ale nedosahuje to kvalit, vtipnosti a zábavnosti původního avatara. Zde se tvůrci snaží víc zacílit na náctileté publikum, které chce cool hrdiny jako známé postavy bojující v aréně. I zasazení příběhu do města a větší míra technologií a luxusu je snahou o přiblížení se současné civilizaci a tím oslovení náctiletého publika. Původní avatar měl kouzlo, mytologii a jakousi magičnost jiného světa, kterou zde postrádám. Nejradši bych dala tři a půl hvězdičky, ale tak pořád se jedná o avatara a jsem ráda za pokračování, třeba že v takové formě.

Pozemšťan (2007)

Na to že se to celé odehrává v jedné místnosti a kromě mluvení se tam vlastně nic neděje je to docela zajímavé a myšlenka docela originální. Bohužel je faktem, že po čase to začne tak trochu nudit a zvlášť když se začnou zabývat náboženskýma otázkama to začíná být hodně přitažené za vlasy. Konec jsem v trochu jiné podobě tak trochu očekávala. Norozhodně zajímavý počin.

Motýlek (1973)

Tak nevím, zase tak moc mě to nenadchlo. Je sice úžasné sledovat Motýlkovo touhu po svobodě a neustálou snahu ji získat,ale jinak se mi to jeví jako obyčejné drama z vězeňského prostředí. Nedá se ale upřít, že i přes to, že je filmu už skoro čtyřicet let je i v dnešní době velice dobře koukatelný.

U pokladny stál... (1939)

Úžasný český film z doby kdy ještě české komedie byly komediemi a ukázka toho, že některé věci se ani postupem doby nemění.

Old Boy (2003)

Divné, morbidní ale rozhodně originální a zanechvávající zvláštní pachuť. Přesto nemůžu říct, že by mě to nějak zvlášť nadchlo.

StreetDance 2 (2012)

Snímek plný různobarevných tancujících cool lidiček. Jako film naprostý propadák ale několikrát jsem se přistihla jak podupávám nohou a nejradši bych taky tancovala, přesto že to vůbec neumím. Od takovýho braku mi to stačí a víc neočekávám. A pokud k tomu takto nebudu přistupovat, nemá cenu se na to ani dívat.

Hunger Games (2012)

Asi proto, že jsem četla předlohu a mám ještě v živé paměti detaily, si nedovedu představit, jak to mohl divák, který předlohu nezná pochopit. Spousta věcí, které budou mít ještě podstatnou roli tam není podle mě dostatečně vysvětlena, například hra na lásku, vztahy mezi postavama, lepší nastínění krajů a toho jak se tam vlastně bídně žije a jaký je to potom rozdíl, mezi plýtváním v Kapitolu, vysvětlení charakterů postav.... Nevím nedovedu si představit, že bych se dovedla vyznat v ději, pokud bych knížku neznala. Neříkám, že je knižní předloha kdo ví jaký zázrak, ale tohle zpracování mě tedy hluboce zklamalo.

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Tak nevím, asi je to na mě moc puberťácký a odlehčený, hrající si na něco cool and crazy. Čekala jsem asi něco krapet jiného, ale dovedu si přestavit, že dvanáctileté dítě z toho bude zcela nadšené.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Nějak mě nebavilo se dívat na dva zfetované bezduše blábolící týpky vidící netopíry a kdo ví co ještě. Nuda a o ničem.