Argo (2012)

Rozhodně tomu nelze upřít napínavost, což podtrhuje i to, že je to podle skutečných událostí. Prostředí je hezky vykreslené, vztek a bojovnost Íránců, strach a nervozita uprchlé šestice. Při scénách na letišti jsem sotva dýchala a v letadle, když to z nich spalo jsem měla radost, jako bych tam byla s nimi. Pro mě rozhodně překvapení.

Divoši (2012)

Nebylo to zase tak španý, ale ani to nebylo nejlepší. Oba hlavní hrdinové byli sice simpatičtí, ale jejich druhou polovičku (nebo jedn utřetinu?) jsem tedy moc vystát nemohla. A dva takovýhle zajíčci proti celému mexickému syndikátu? Vymyšlený to bylo hezky, což o to, ale procházelo jim to nějak moc snadno. A ten dvojí konec, to si mohli opravdu odpustit, nebo vybrat jen jeden a oba dát na DVD. Ne že bych se nebavila, ale je spousta mnohem lepších filmů s podobnou tematikou.

Paralelní světy (2012)

Rozhodně zajímavý nápad. Sledovat řešení problému s gravitací je zábavné a přemýšlet nad tím jak to funguje ještě víc. Bohužel zajmavé neokoukané prostředí je spíše kulisou romantickému příběhu, a proto problém dvou různých gravitací na konci tak nějak vyšumí do ztracena a pak se již díváte na obrázek dvou stejně prosperujících planet. Čekala jsem nějaké větší rozuzlení a vysvětlení toho jak růžový prášek vlastně funguje, protože právě ten jiný svět dvou planet dělá film zajímavým.

King of Thorn: Ibara no ó (2009)

Přišlo mi to trošku překombinované, až jsem se v tom ve třetí čtvrtině začala lehce ztrácet. A přitom atmosféra, hudba i děj byl z počátku úžasný. Škoda, mohlo to být skvělé.

Mikulášovy patálie (2009)

Hodně slušné zpracování literární legendy a oblíbené knížky z dětství. A když si vzpomenu, jak jsme na to vytáhli do multi kina naší 70letou babičku, která byla absolutně nadšená... Nemůžu jinak, vyvolává to ve mě příjemné vzpomínky na dětství.

Starostliví medvídci (1985)

Jak já jsem ten seriál v dětství milovala. V dospělosti ztratil sice něco na kráse, ale je úžasné se občas vrátit do dětských let.

Rekvalifikace (2011)

Herecké výkony jsou šílené. S obsahem už je to trochu lepší: krásný náhled do reality dnešního dne, protože některé scény naprosto trefné. Jeden neví, jestli se tomu smát nebo brečet.

Hotarubi no mori e (2011)

Úžasná věc přesně v duchu romanitckých a nadpřirozených japonských animovaných filmů.

Vrásky z lásky (2012)

Čekala jsem volovinu a rádoby komedii, ale ono je to poměrně těžké a lehce depresivní téma. A není to vůbec nejhorší.

Norman a duchové (2012)

Další průměrný animák i přesto že se snaží o něco trošku jiného. Není to nezábavné, ale něco tomu stejně chybí. A český dabing je k tomu naprosto příšerný.