Mládí v trapu (2003)

Úplně jednoduchá a pohodová oddychovka. Chlapci z Frat Packu podchytili správně svou cílovku a veskrze průměrnou komedií se asi trefili přesně tam kam chtěli. Chcete si nenáročně odpočinout během zimního odpoledne či během kurýrování se z nemoci? Mládi v trapu je ideální oddechovkou na takovoutu chvilku. Párkrát se usmějete, děj rychle odsype, nic náročného na přemýšlení tu nenajdete ale ani nic, co vás nějak urazí.

Sever a Jih - Epizoda 1 (1985) (epizoda)

Áááá, tak tohle vypadá, že se trefí přímo do mého vkusu. Na první pohled je jasné, že je to adaptace velké ságy, což je přesně něco, nad čím slintám blahem. Vypadá to, jako taková Americká verze Ságy rodu Forsytů a podobných. Jen to VIktoriánské období vyměnujeme za něco typicky Amerického, tedy Sever vs. Jih.

Sex O'Clock (2023) (seriál)

Až mě to překvapuje, že mě ještě dokázal zaujmout seriál o dospývání. Já, jako už "starej geront" mám k téhle generaci trochu daleko. Přecijen, dneska se ty rozdíly třeba i mezi lidma o deset let staršíma strašně navyšujou. Ta generace, o které pojednává seriál, je úplně jinde. Všichni píšou, že je to české "Sex Education", což jsem teda neviděl, tak napíšu, že je to české "Life is Strange", které jsem hrál opakovaně a tenhle seriál se mu opravdu dle mého velmi přibližuje. Jestli si z toho odnesu ještě něco dalšího, tak asi definitivní potvrzení averze vůči Sáře Korbelové, která je v každé roli (plus i její role samotná) naprosto nesnesitelná. Není zas tak lehký napsat ale vztahovku, která dokáže zaujmout jen postavama a vazbama mezi nima. Tady se to ale zatím povedlo a jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dále.

Eurovision Song Contest 2023 (2023) (pořad)

U nás klasicky nenáviděná, ve světě milovaná Eurovize se dočkala dalšího ročníku. Vždycky musím obdivovat lidi, kteří stráví cca 10 hodin svého života tím, aby mohla vyplodit komentář o tom, jak je soutěž debilní a nikoho nezajímá. Opravdu respekt, že trávíte život tím, že děláte věci, které nesnášite :) Nebo, že by snad psali ty komentáře lidi, kteří ESC neviděli...Ale to snad ne, to přece nikdo nedělá :) Letošní ročník se už od začátku nesl na návratu Švédské dračice Loreen, která byla už od začátku velkou favoritkou a svou roli i potvrdila. A zaslouženě! Po letech máme zase vítěze, kterému jsem opravdu přál a svou výhru si bez výhrad zasloužil. Český účastník, kapela Vesna, si dozpívala pro celkové 10. místo, což je velmi solidní úspěch. Holky se trefily do současné nálady a jejich song pochopitelně narážel na současnou politickou situaci, což jim určitě přihrálo také pár bodů. Jsem rád, že ČT každý rok přihlášku do ESC pošle,i-když je to určitě tragicky nevratná investice. Těším se na příští rok ve Švédsku, kde to bude určitě obrovská show, bez moderátorských kyklopek (Hanba! Hanba!). Nejlepší vystoupení: Švédsko, Norsko, Moldavsko Odpady: Ázerbajdžán, Řecko, Rumunsko

Hanebný pancharti (2009)

O tom, že pořádná filmová kariéra může začít klidně až po padesátce se na vlastní kůži přesvědčil Christoph Waltz. Ve své první větší mezinárodní produkci vystřihl zápornou roli takovým způsobem, že se od ní odráží spousta dalších záporáků a i on sám jí už pochopitelně několikrát zrecykloval v dalších filmech. Hanebný pancharti se odráží od dobového znázornění válečné vřavy skrze jednu jednotku odpadlíků a Tarantino ti ukazuje, že dějiny se dají povyprávět a dovyprávět dosti po svém. Člověka zaujme, že takto Hollywoodský film je ve své většině neanglicky mluvící, což lze naopak ocenit. Jak je u Tarantina zvykem, tak nezklame ani samotná struktura příběhu a jeho gradace.

Stalo se v Montaně (2020) (seriál)

Ale, ale, ale...Původní trailery lákaly jako mnohé jiné na "Nové Twin Peaks", což se pochopitelně opět neděje. Seriál je postupem času klasická rutinní TV kriminálka, která nemá peníze na to, aby se tvůrci zmohli na nějakou větší akci nebo exteriéry. Pochopitelně se tu objevuje klasické televizní klišé, kdy se děj odehárává v jakoby ideálním krásném maloměstě, kde ale pravidelně umírá na vraždu více lidí, než v celé zbylé Americe dohromady... Tři řady máme za sebou a vypadá to, že jsme na definitivním konci. Tím, jak tvůrci mezi řadami skákali od příběhu k příběhu, tak tu zůstala bohužel spousta neuzavřených dějových linek, na což si ale v tomto případě tvůrci sami naběhli. Jestli lze něco vychválit, tak určitě Katheryn Winnick, což je určitě nejvíce MILF postava v současné TV produkci. Pokud přijmete fakt, že Big Sky je čistá oddechovka, která postupem času spadne do klasické kriminálky, kdy se jeden jeden případ na díl, tak vás možná bude bavit ta maloměstská atmosféra, ale pokud od toho čekáte něco víc, tak budete zklamaní.

Ghosted (2023)

V době, kdy stávkují scénáristi přichází na trh film, který vypadá, že vlastně ani žádný scénár nemá a někdo napsal žádost umělé inteligenci ve stylu "Vymysli mi film jako Pravdivé lži, jen prohoď hlavní role." No a tak se stalo a máme tu novou variaci na Pravdivé lži, jen bez toho funkčního humoru a místo nakorbeného Arnolda jako agenta je tu nakorbenej Evans jako jouda a zachraňovat ho musí sexice Ana de Armas, která by měla co nejrychleji začít pracovat na tom, aby se nezaškatulkovala jako herečka jednoho typu rolí. K tomu je tu ještě podivně chroptící Adrian Brody v jedné ze svých nejhorších rolí a dostaví se řada Evansových kámošů včetně všudypřítomného Ryana Reynoldse, který je pro spoustu lidí z nějakého důvodu stále ten mega cool týpek, který musí být úplně všude. A ne, ani akce to nezachrání. Spousta rádoby drsných zpomalovaček v digitálně ohyzdném prostředí opravdu nepředstavuje to pravé ořechové, kdy na vás dýchne ta syrová atmosféra bitek z dob minulých. Ghosted je tak neskutečně generickou záležitostí, kterou někdo pravděpodobně jeden den vymyslel, druhej den natočil a třetí den pustil ven.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Těžko asi napsat něco nového nebo něco navíc. Pulp Fiction je legenda, která stanovila vesměs vlastní žánr filmů. Počet hlášek, které se staly naprosto legendárními je snad nepočítaně. Stejně tak scény a momenty, které dávno přerostly filmový svět a žijí si dál vlastním životem (Travolta jako meme, ať už se rozhlížející, nebo tancující...). Dialogy, jako ty o čtvrtlibráku v Evropě jsou tak zlidovělé, že se používají při mnoha scénkách a parodiích, stejně tak, jako citace Ezechiela z Bible. Tímhle filmem se Tarantino zřejmě navždy zapsal do filmové historie. Stejně tak pro mnoho herců znamenal vrchol jejich kariér.

Pohlreichův souboj restaurací (2023) (pořad)

Vlastně takový Ano, šéfe! naruby. Jenže ono koukat na to, jak je všechno dobrý a vlastně bezchybný není taková zábava jako koukat se, jak se borci topí v gastro bahně a pálí jeden smažák za druhým a snaží se otrávit své hosty. Ne, že by tenhle pořad byl špatný, pro restaruace bude sloužit jako dobrá reklama, jídla jsou tu vesměs krásná a určitě i velmi dobrá, servis bezchybný, jen asi prostě chceme toho hláškujícího Zdendu, kterýmu budou vypadávat oči z důlků při pohledu na tragické jídeláky.

Kriminálka Vegas - Série 1 (2021) (série)

Už od prvních minut je jasné, že nostalgie má stále silné slovo. Grissom, Sara, Brass, pozdějí i Hodges, všichni se vracejí tam, kam patří, tedy do Las Vegas. Stejně tak zůstává i původní znělka a její známý hudební motiv. Ono čekat od pokračování Kriminálky Las Vegas něco nového by asi nebylo moc platné. Tady se jede ve starých notičkách. Měl jsem strach o novou partu, ale překvapivě i ona se velmi rychle chytne a hlavně Mandeep Dhilon u mě v žebříčku popularity postupně stoupá dost nahoru.