Problém tří těles (2024) (seriál)

2*, pretože som to nedokázal dopozerať, co sa mi snad u tak kratkeho serialu este nikdy nestalo. a to milujem scifi. ultra-nuda.

Donekonečna (2017)

Milujem minimalistické filmy, ktoré dokážu aj s malým rozpočtom rozhýbať všetky moje mozgové závity. Toto bol presne jeden z nich. 'Nuff said.

Late Night with the Devil (2023)

S očami vyvrátenými dozadu 3 hviezdy. Takmer žiadne napätie - ak to mal byť horor, tak bieda. Retro zasadenie originálne, no potenciál žalostne nevyužitý. Film v prvej tretine až bolestne (rozumej - nudne!) plýtva minútami na ničnehovoriace "novinky", miesto toho aby nás čím skôr hodil do deja. Herci nepresvedčiví, hlavne tí vo vedľajších úlohách, niektorí dokonca až prehrávajúci. Dastmalchian ok, no čakal som oveľa väčšie psychologické peklo a nervydrásajúce momenty, ktoré nakoniec vôbec neprišli. Navyše pomerne predvídateľné, v každom ohľade.

Problém tří těles - Odpočet (2024) (epizoda)

Zatiaľ nič moc. Nie úplne sympatické postavy, príliš pomalý rozbeh a až na poslednú scénu žiadne sci-fi lákadlo. Čakal som oveľa intenzívnejšie ponorenie do problematiky. Uvidíme, čo bude ďalej.

Rodina Sopránů - Série 6 (2006) (série)

finito. a veru, bude mi za nimi smutno. posledné séria pre mňa nezačala najlepšie, prvých pár epizód bolo naťahovaných a zbytočne sa točili okolo toho istého. to bolo asi prvýkrát, čo som sa pri Sopranovcoch nudil. našťastie, potom sa to rozbehlo a ku koncu to šlapalo jak lokomotíva. vrchol bol pre mňa asi predposledná epizóda, kde už išlo naozaj do tuhého. tá posledná bola naopak prekvapivo nezáživná a až na poslednú scénu (ktorá ma ako filmového strihača naozaj dostala) som neveril, že je to naozaj finále. každopádne, fantastický serál, v top 10 určite. Grazie!

Fallout (2024) (seriál)

Disclaimer: Fallout 2 je dodnes moja najobľúbenejšia hra. Že ma seriálový Fallout bavil bolo možné badať pri výkrikoch typu: "wow, to je Vertibird?" alebo "haha, stimpak vylieči všetko, presne ako v hre" či "ten pes sa MUSÍ volať Dogmeat!", prípadne ešte "neverím, že tam zakomponovali aj Enklávu!". Viac ako k samotným postavám (ktoré boli chvalabohu dobre castnuté) som si vytvoril vzťah k celkovému vizuálu - špinavému retro-futurizmu, postapo hrdzavosti a zhmotneným rekvizitám a easter-eggom. Podobne ako pri hrách, aj tu išiel hlavný príbeh paradoxne bokom a viac zaujali side-questy, no aj tento nadhľad a zmysel pre humor u tvorcov veľmi oceňujem. Ak mi tu niečo chýbalo, tak Ron Pearlman v cameo úlohe, deathclaws a supermutanti a trochu väčšia osudovosť a stávky. Ale to možno v druhej sérii :)

Rodina Sopránů - Série 5 (2004) (série)

serial si aj v piatej serii drzi latku kvality, dokonca by som povedal ze vie este stale prekvapit skvelymi epizodami a postavami. piata seria bola zatial najtemnejsia a najdrsnejsia, zaroven v niektorych veciach aj najoriginalnejsia.

Rodina Sopránů - Série 4 (2002) (série)

Madonna, dalsia skvela seria! podvedome som uz zacinal cakat, ci sa nedostavi nuda, alebo unava, ale kvalita sa nezaprie. a opat, hlavne ku koncu, silny tah na branu.

Sněhulák (2017)

dlhé, nudné, zle natočené, zle postrihané, zle castnuté, zle zrežírované. pritom predloha je fantastická.

Rodina Sopránů - Série 3 (2001) (série)

zatial rozhodne najlepsia seria, aj ked rozbeh bol pomalsi, ale zase zaver o to silnejsi.

Časové pásmo bylo změněno