Rychlé šípy (1969) (seriál)

Musím předeslat, že se tahle Záhada hlavolamu natočila dlouho předtím, než jsem se narodil, takže jsem nezažil to prvotní nadšení, ale upřímně řečeno mě poměrně dost zklamala. Jednak tím, že to je ateliérovka - tahle Stínadla mně vážně strach nenahánějí (daleko lepší zpracování mají ve filmu z roku 1994). Režisér navíc splácal dohromady Záhadu hlavolamu a Stínadla se bouří, takže pro znalce Foglara je to trošku přeházené, někde se vůbec předlohy nedržel (zajetí Červenáčka Mažňákem) a rozdělovací třída v podobě jakési kovové brány je fakt průser...

Marcela (2006)

Příběh Marcely určitě nejvíce vyčníval z celých manželských etud a je dobře, že ho režisérka Třeštíková poskládala do celovečerního filmu. Neobyčejně silný příběh, atraktivní střih - tohle Třeštíková prostě umí. Čím víc časosběrných dokumentů, tím lépe, i když chvilku trvá, než se natočí

Dobrý ročník (2006)

Skvělý Russell Crowe v příběhu, jak kariérista z londýnské City mezi vínem ke štěstí přišel. Dobrý ročník nabízí milý poetický zážitek v nádherném slunečném prostředí jižní Francie, kterou snad kameraman udělal ještě krásnější, než ve skutečnosti je. Jako bonus úžasné slovní přestřelky mezi Francouzi a Brity, inteligentní humor bez prvoplanových vtípků a příjemná hudba. Prostě, takový film musí být radost natáčet. A taky se na něj dívat.

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

zadna slava, ale hlasovani o vyvoji pribehu byl hodne zajimavy napad, ktery by stal za zkousku i dnes

Na lavici obžalovaných justice (1998) (seriál)

Opravdu zajímavý scénář Jiřího Křižana, který popisuje i skutečné připady a ukazuje, že ne vždy je rozsudek tak zřejmý. Z odborného hlediska je to velmi dobře napsaný a Jakubové Špalek a Wehrenberg jsou hodně příjemní průvodci. Musím ale souhlasit s Geminim, že je justice vykreslena možná až přiliš negativně a někteří soudci až jako moc velký svině.

Hezké chvilky bez záruky (2006)

Nic moc, teda. Scénář mi přijde tak rozsekán jednotlivými pacienty a příběhy, že se boří sám do sebe. Dynamická kamera, která žene diváka dějem jak nadmutou kozu a nenechá ho chvilku odpočinout, výsledku také příliš nepřidá. Kladem je určitě hudba Davida Krause, Jana Janěková v hlavní roli a mě osobně potěšil tradiční David Vávra (který je tam ale bohužel asi 30 sekund). Jak už tady někdo zmínil, čiší z Hezkých chvilek až moc postoje režisérky Chytilové. Ale to už se od ní tak nějak čeká...

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Helena Třeštíková a její parketa, kamera, střih, některé příběhy slabší, jiné naopak obrovsky silné (Marcela). Časosběrné dokumenty jsou v podstatě atraktivní už ze své podstaty.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Soukup se Sypalem mi zničili večer a z Baselidese jsem se malem poblil...Jak tohle může někdo dobrovolně natočit...

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Atraktivní prostředí, sluníčko, pláže, atraktivní pobíhající plavčice a klaďák David Hasselhoff, který tehdy nebyl ještě tak okoukaný...Nic náročného, jedna z nejlepších amerických oddechovek 90. let, klasický model amerických profesních seriálů, kde postavy dramaticky řeší soukromí a mezitím hrdinně odbíhají zachraňovat životy, takže za první série ****. Za tisíc dalších sérií, kde už Hasselhoff leze na nervy a úroveň je hrůzná **

Občan Havel (2007)

Kdyby točení dokumentů časosběrnou metodou netrvalo ze své podstaty tak dlouho, slušely by české kinematografii klidně 2-3 ročně. Citlivě natočený a v řadě momentů pekelně vtipný dokument o bývalém českém prezidentovi poodhaluje zákulisí české politiky s malým diktátorem Klausem, alkoholikem Zemanem i kouřícím Ladislavem Špačkem (což mě překvapilo snad nejvíc) i Havlovo soukromí, kde chodí v teplákách na Hrádečku. Znovu, čím víc takových dokumentů, tím líp.