Shrek 2 (2004)

Animáky nemůžou být jen pro děti. Protože osmiletej prcek, kterej se svíjí na zemi jen kvůli grimasám, nedokáže z filmu mít takovej zážitek jako světaznalej člověk. Narážky na přední světový oděvní značky třeba (a i těch jsem si všimnul asi až napotřetí). Shrek je totiž dost nečekaná postava. Quasimodo zasazenej do pohádkový říše. Vedle něj postává Oslík, kterej je tak inspirativní, že celej kreslenej filmovej průmysl ho kopíruje do všech možných podob. Někoho, jako třeba mě, to nasere, protože originál je originál a žádná blbá zebra nebo jelen ho nemůžou trumfnout, ale lidi jsou zlí, klonovací parchanti. Jestli se u Shreka (2) nedokážete ani jednou zasmát, tak patříte do šrotu, protože jste robot! A věk v tomhle případě nehraje roli. Smát se totiž může každej.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Chytlavý náměť a černý humor? A George? Kdo by to nemiloval? No řekněte ;o)

Přátelé (1994) (seriál)

Další seriál, který nepotřebuje komentář. Opakuji: Další seriál, který nepotřebuje komentář

Ajťáci (2006) (seriál)

Když člověk o něco zakopne, tak spadne. A bolí to. A vytrysknou slzy. Kupodivu tohle není můj případ. Když totiž zakopnete o IT CROWD, spadne vám jen pusa údivem a pak se zkroutí do prapodivného úšklebku, pár minut o sobě nevíte a uvědomíte si, že se smějete na celé kolo až v momentě, kdy se musíte nadechnout. Jednoznačně doporučuji. A když půjdu podle řad, tak: 1. Super 2. Ještě lepší 3. Horší, ale světlé momenty jsou nezapomenutelné!

Dexter (2006) (seriál)

Tonight's the nigh. And it's gonna happen again, and again. Tonight, I felt in love.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Ze tří hvězdiček sedlám na čtyři. Nejdřív mě to moc nebralo, ale člověk nakonec musí připustit, že je to legen - wait fort it - dary! Zvlášť, když vám to vyplachuje mozek do jedné do rána a nechcete spát. Sympatický seriál, sympatičtí hrdinové, špičkový humor! UPDATE: Po shlédnutí třetí řady musím prostě tu "pětku" dát. // A kvůli páté sérii dávám čtyři.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Co dodat? Zhola nic, pět hvězdiček prostě musí mluvit za vše.

Dr. House (2004) (seriál)

Někdo říká, že se na to nemůže dívat, protože pak na sobě hledá příznaky nemocí. Někoho zase štve Laurieho cynismus. Někteří nemají rádi pohled na krev a stříkačky. Většinou však lidem fakt vadí ten humor - což nechápu. Je to jeden z vůbec nejvtipnějších seriálů, který nepřišel na obrazovky za účelem trhat bránice. Navíc se člověk nemůže nezamilovat do soundtracku, cože je samo o sobě další plus. Shame on Nova, že to vysílá tak nekřesťansky pozdě a já, jelikož se dívám vleže, tak to ihned po reklamě zalomím a probudím se až ve dvě ráno u teleshopingu. Což naštve, to ne že ne! Dr. House jednoduše válí a komu se to nelíbí, ať mi stetoskop políbí.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Bez prdele, tenhle film je soubor těch nejgeniálnějších vtípků, kameňáků a prostě všeho, co je tak trapný, až to bolí, že se tomu prostě musím smát. Viděl jsem to asi tak ...... osmsetpětkrát (!) a přitom to furt neztratilo na vtipu, naopak čím víc na to koukám, tím lepší mi ty vtipy přijdou a dokonce si všímám i vtipů, který zřejmě asi ani nemaj být vtipy, vlastně tam ani nepatří, ale stejně tam jsou a jsou skvělý. Jednoho imothepa. Dva. // Máte pěkný hadry. // Nebudou kameny, nebude staveniště. Nebude staveniště, nebude palác. Nebude palác.... nebude palác. // Best. Comedy. Ever.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jak je možný, že si člověk zapne televizi, zjistí, že hrají takový film a začátek prospí? Takhle jsem se s tím seznámil. V životě bych nehádal, že Jim Carrey tohle dokáže. Vůbec jsem nechápal, o co tam jde, časová prolnutí na mě koukala a říkala: „Ty vole, my jsme tady!“ a já se stejně ztrácel. Až počtvrtý (nebo popátý, na tom nesejde) jsem to KONEČNĚ celý pochopil, od začátku do konce. Přijít s takovýmhle nápadem je docela šílenost, avšak říká se, že riskovat se má. Gondry to zkusil a všichni čuměli. Ještě jeden takovej útok na můj mozek a chcípnu. Nicméně to bude nejhezčí smrt v historii, protože, sakra, lidi, tohle není film. Tohle je genialita, film je jen její přezdívka.