Sin City - město hříchu (2005)

Stylizace je nádherná a herecké obsazení nemá chybu. Nejvíc mě asi dostala část ve které figuroval Clive Owen. Potvrdilo se mi, že je to opravdu výborný herec a při jeho příchodu film nabral na kvalitě. Je to skvělá, cool podívaná, která mě sice až tak moc nerosekala, ale sledování jsem si užil.

Agent bez minulosti (2002)

Nadupaná akčnárna se skvělým Mattem Damonem, která nemá zapotřebí monstrozní výbuchy aut a nereálné honičky na dálnicích a podobné slátaniny. Prostě si na nic velkého nehraje. Moc se těším až skouknu další pokračování, protože první film stojí vážně za to!

Meeting People Is Easy (1998)

Výborný materiál na kterém je jasně vidět jak únavná dokáže být sláva a nekonečné interview a každodení vystupování. Zajímavý dokument ve kterém jsem hodně ocenil do té doby nezveřejněné skladby jako "How to Disappear Completly" nebo spoustu B-Sides skladeb k Ok Computeru, které ve filmu zazní. Pro fanatika jako já je to povinnost. Můžu to vidět pořád dokola. Nejde jen o to, že tuhle kapelu naprosto miluju. Jde i o to, že tenhle dokument je podán naprosto nezvyklou formou!

Hotel Rwanda (2004)

Hned po skončení filmu jsem si našel o historii Rwandy a konfliktů mezi Hutu a Tuitsů informace a vážně nechápu, že jsem se o těchto do krve nenáviděných etnikách nikdy nedočetl. Je to škoda, že se o tom neučí na školách. Tenhle film vám ukáže minimum svinstva, které se v roce 94 ve Rwande událo a o to právě jde. Film se nesnaží zrujnovat a rozbrečet diváka tunou krve a mučením. I bez toho může být natočen opravdu emotivní a reálný film z Afriky, který by měl povinně vidět každý..

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Furt se jedná o dobrou podívanou. Pinhead je furt skvělý a noví cenobiti se taky povedli. Prostředí vesmíru a flashbacky do minulosti mi taky nevadili, ale když Bloodline srovnáte s prvními dvěma díly tak už se jedná o pořádnou slátaninu, která už rozhodně není tak originální, ale stále nenudí.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Výtečné pokračování, které mě sice nedostalo tak jako jednička (nejspíš za to mohl příšerný dabing), ale příběh stále srší originalitou a výbornými triky. Hlavně návrat "ďáblice" byl vážně skvělý. Za to jak tvůrci nádherně vytvořili žijícího člověka bez kůže mají ode mě velký respekt.

Láska nebeská (2003)

O filmu jsem toho dopředu hodně slyšel. Vlastně jenom chválu. Proto jsem byl rád, že se mi jednoho dne dostal konečně do rukou…no nevím jak popsat celkový dojem, prostě to shrnu. Ten film je překrásný! Originální, zábavný, dojímavý a herecké obsazení nemá chybu. Tenhle krásný film si nenechte za žádnou cenu ujit!

Hodiny (2002)

Překrásný film s jedinečnou Nicole Kidman (zasloužený oskar), Meryl Streep a Julianne Moore. Nakonec na Vás asi stejně nejvíc zapůsobí virem HIV nakažený Ed Harris, který se své role chopil vážně dokonale. Určitě je pravda, že tento film je hlavně pro ženy, protože právě na ně film zapůsobí citově nejvíc.

Match Point - Hra osudu (2005)

Nedávno jsem si udělal radost hezkou DVD edicí s tímto filmem s jedinečnou Scarlett Johansson. Výborný film plný nečekaných zvratů a skvělými hereckými výkony.

Once (2007)

Můj asi nejoblíbenější hudební film. Čekal jsem úplně průměrnou podívanou a místo toho dostal něco jedinečného. Příběh je sice úplně primitivní, ale písně jako "When Your Mind´s me Up" , "If you want Me" , "The Hill" nebo slavná "Falling Slowly" jsou něčím tak dokonalým, že tenhle film pro mě znamenal pravý hudební orgasmus.