Všemocný (2011)

Velkolepý nápad! Originální film a jeden z taháků roku! Cooper a De Niro! Já jsem z tohoto filmu naprosto unešen! Ani na minutku jsem nezapochyboval, že by to byla ztráta času, protože příběh plyne rychle,s tále se něco děje, je to jako na houpačce. V jednu chvíli se zdá vše ztracenoa najednou je hlavní hrdina pánem světa a takto to funguje celých 100 minut. Nepochybuji o poselství několika skrytých významů a rozhodně si myslím, že i lidem, kterým se takovéto žánry nelíbí se ten film musel páčiť.

Dobytí Planety opic (1972)

Tak oproti přdchozím dílům to hodně upadá. Snad jsou další pokračování lepší...

Svítání (2009)

Nápad dobrý, ale výsledek hrozný. Málokdy se mi stává, že se u filmu tak nudím, že začnu dělat něco jiného a jen ho poslouchám. Tohle byl ten případ. Mám rád podobné filmy s upíry, ovšem musí tam být akce a musí to mít silnější příběh. Tady sem tam vystříkla krev, někdy více než bylo potřeba a nápad na příběh by ušel, ale musel by se rozvinout a to se nepovedlo. Ani Sam Neill a Willem Dafoe to nezachránili.

Pohřben zaživa (2010)

Ryan Reynolds je 90 minut ve svojí rakvi a celou dobu volá volá a volá. Jinak se prakticky nic neděje. I když uznávám, že z některých scén mi bylo lehce smutno a když se nad tím člověk zamyslí, tak tento nápad je skutečně děsivý. Nicméně jako film je to nuda.

Tvrdá hra 3: Juniorská liga (2008)

Slušná sportovní podívaná s dobrým koncem a příjemným příběhem. Nic moc herci, nic moc vtipy, Leslie Nielsen "čtvrtinkový". Těžko se to hodnotí, protože ten film mi docela utekl, i když jsem se nijak převratně nebavil, ale ono zřejmě ani nemělo jít o žádnou podívanou k popukání ani o nějaký duchaplný scénář. Nejlepšími okamžiky filmu byly rozhodně příchody Gilmoura a Messiera.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Slabší 4*. Jinak překrásně udělaná "pohádka". Chvilkami se skutečně jedná o animovaný příběh pro děti, který se ovšem najednou z ničeho nic změní v drsné fantasy drama. Hodně jsem se na ten film těšil a musím uznat, že jsem lehce zklamaný, protože některá scény spadaly opravdu až do nedělních obědových pohádek, ale nevadí. Tento film velkolepě ukazuje, jak jde animace nahoru a napříkald scény, kde hlavní sova prolétá bouří jsou krásné! Trochu mě mrzí, že jsem ve filmu nezastihl 30 seconds to Mars a jejich Kings and queens, které zní v traileru, protože myslím, že ke konci by tento song mohl zaznít a celý závěr by tím chytil úplně jiný nádech. Nicméně hezká podívaná a očekával bych druhý díl.

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Na první film se dotáhnout nemůže a lehce strádá i za druhým dílem, ovšem Butterfly effect zkrátka má jako nápad svou kvalitu a i třetí díl je velmi slušný. Celý film nechává diváka na pochybách, kdo je ve skutečnosti vrahem a jestli jím není samotný hlavní hrdina. Konečné rozuzlení nakonec ale není pravda tak překvapující, ovšem závěrečná scéna s hořícím domem je opravdu krutá a já u ní jen seděl s otevřenou pusou a přál jsem si ať to skončí jinak. Slušný Carmackův výkon, docela ucházející hudba a moc bych si přál čtvrté pokračování, ale zřejmě už se toho nedočkám.

Den nezávislosti (1996)

Emmerich se na tyto filmy specializuje a Den nezávislosti rozhodně patří k jeho povedenějším kouskům. Kombinace Války světů a Star Wars docela funguje. K tomu dobře sedící hudba a výborné obsazení, kterému podle mě velí Jeff Goldblum. Z počátku nelítostné katastrofické sci-fi s epostupem mění v americkou pohádku s drsnými "vtipnými" narážkami, což ovšem u podobných filmů vůbec nevadí. Kam se na tento snímek hrabe nová Světová invaze.

Smallville (2001) (seriál)

Miluju ten seriál a i kdybych měl ohodnotit jen naprosto poslední dvojdíl, tak je hodnocení stejné, protože závěr tohoto úspěšného teen seriálu byl velkolepý. Prvních pár sérií bylo sice hezkých, ale popravdě se nic moc nedělo. Clar chodil do školy, řešil se jeho vztah s Lunou, Lexem a otcem, žádná velká akce, díly na sebe prakticky nenavazovaly. Ovšem od sedmé řady se najíždělo na obrovský finiš, který v desáté řadě gradoval každým dalším dílem. Je mi trochu smutno, že tento seriál, tkerý mě provázel od dětství skončil, ale myslím, že skončil ve velkém stylu.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Určitě je to film, který s každým, kdo ho vydí pohne. Ať už scéna vyloděné nebo celý zbytek filmu. Je to krutý snímek války, nijak přikrášlený. To jsou plusové body. Další plusové jsou jistě za hudbu Johna Williamse a za skvělé obsazení. Ovšem, co musím bohužel dát jako mínus je neskutečná dělka filmu. Na to, jak byl dobrý byl až přespříliš dlouhý a to ho pdole mě ohromně sráží.