Requiem za sen (2000)

Film, který u každého člověka, který ho shlédne musí vyvolat lehkou depku. Výtečně natočený snímek, který s ezezačátku tváří docela nenápadně, ale směřuje k strašnému smutnému a krutému konci. Naprosto dokonalé výkony všech hlavních postav. Věrohodně šílená Ellen Burstyn, famózní a nešťastný Jared Leto, postupem času ve filmu čím dál tím víc upadající Jennifer Connelly a pro tento žánr pro mě byl obrovským překvapení komediální herec Marlon Wayans, ale také s epředvedl velkolepě. Navíc soundtrack od filmu je také naprosto dokonalý.

Gnomeo & Julie (2011)

Další z těch povedenějších animáků posledního roku. Pěkné spracování klasického příběh, docela dost vtipných scének a pěkná hodba. Takové horší Toy story.

Zdrojový kód (2011)

Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů roku. Ze začátku jsem cítil trošku zklamání, protože mi to přišlo jako smutné a nemohl jsem v tom neajít žádný zlomový překvapivý okamžik, no naštěstí přišel a závěr filmu mě dostal a potěšil. Skvělý výkon Gyllenhaala a Farmigy. Dokonc ebych ten film zařadil i do kategorie pro každého, protože každý si v tom najde své.

Šestý smysl (1999)

Shyamalan je mistrem podobných mysteriózních thrillerů a toto je jeho veledílo. Bruce Willis v jedné ze svých nejodlišnějších a největších rolí podává nezapomenutelný výkon až do samotného dokonalého závěru. H.J. Osment předvedl na svůj věk neskutečný herecký výkon a oba si s "doktorem" sedli. Závěr každého naprosto odzbrojí, každému vyrazí dech. Výjimečný filmařský počin

Atentát na střední (2008)

"To je střední...". Docela mě ten film pobavil. Jakožto parodie na krimi filmy je to výborné, ale příběh už trošku pokulhává a herecké výkony jsou bídné, samozřejmě až na Bruce Willise, který bohužel nedostal ale moc výraznou roli. Nicméně to bylo docela vtipné. Tak horší 4*...

Velká ryba (2003)

Hezký film, dobrý příběh, dobré obsazení, ale mě to prostě bavilo jen první hodinu. Potom už se to moc táhlo a závěrečný doják na mě teda ale vůbec nezapůsobil. Tim Burton rozhodně umí líp než co vložil do tohoto snímku. Kdyby se sestříhal a udělalo pár úprav, tak se z toho stane hit, ale tohle je se mi zdá bohužel málo.

Sedm životů (2008)

Krásný a silný příběh, jehož jediným mínusem je prostředných 30 minut. Famózní výkon Willa Smitha a Rosario Dawson. Opravdu jsem po skončení zůstal sedět a bylo mi skoro do breku. Výjimečný filmový zážitek.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Francouzská sračka. Spousta krve, spousta nechutností, žádný pořádný příběh, žádný pořádný konec. Nic, co by mohlo nějak zaujmout. Oškliví a nezajímaví herci. Jediná * za to, že jsem to dokoukal do konce. Fujto!

Hlavně nezávazně (2011)

Byl to pěkný a příjemný film. Příběh byl sice jednoduchý a od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale spousta vtipných situací, hezká muzika a dobře obsazené hlavní role. Ashton je v těchto filmech již kalsicky obsazován, ale Natalie pro mě byla docešla překvapením. No myslím, že jim to klapalo a přesto, že to není žádné veledílo, tak na dlouhé odpoledne je to fajn na zlepšení nálady.

Lovecká sezóna 2 (2008)

Druhý díl už je lehce slabší, ale vzhledem k tomu, o jaký druh filmu se jedná, tak je to pořád slušný průměr. Pár vtípků tam bylo, docela pěkný a milý příběh a dobrá muzika.