Šéfové na zabití (2011)

Tento film měl tak velký potenciál a tak skvělý nápad. Bohužel celkové spracování nebylo dobré. Takové neurazí, ale nenadchne a přitom nadchnout mohlo. Naprosto skvělé herecké obsazení a velmi dobrá hudba, pár slušných gegů, ale jinak kostrbatý a jednoduchý příběh se špatným scénářem. Škoda toho.

Nouzový východ (2008)

Nechápu celkové hodnocení a všeobecné nadšení z tohoto filmu. Je tu dlouhá a pomalu se táhnoucí nuda. Zápletka naprosto banální, neoriginální a jediné, co ten film drží jsou hlavní dva představitelé. To, že je to možná film ze života mi ale nepřijde jako důvod, že by měl být tak nepřiměřeně nezajímavý. Nezlobte se na mě, ale tohle by jedny z nejztracenějších dvou hodin v mém životě.

Temné vody (2005)

Četl jsem knížku od Suzukiho a ta byla tisíckrát lepší. Nudní herci, žádné napětí, sice slušně ponurá atmosféra, ale 60 minut z celého filmu bylo víceméně zbytečných. Bylo to moc dlouhé na to, jak to bylo dobré. Až na docela povedený a dramatický závěr je tento film pro mě obrovským zklamáním, protože z předlohy se toho dalo vytěžit opravdu víc!

Bitva o Planetu opic (1973)

Oproti předchozímu dílu tady vidím zase paradoxně vzestup v kvalitě. A to především v kvalitě příběhu a nápadu. Navíc výjimečně, tento díl nekončí nijak zvlášť pesimisticky, ale má skoro "happy-end". Pokud příští díl bude mít laťku minimálně stejně nastavenou, tak jsem na něj i docela zvědavý.

Román pro muže (2010)

Na české poměry je to ještě velmi slušný film. Naprosto výtečný Donutil, krásná Pauhofová a vtipná dvojice Budař a Čapka. Jinak tomu ovšem ten vtip chyběl.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Rychle a zběsile je jedna z mála filmových sérií, která každým dalším dílem neztrácí nic na kvalitě. Možná právě naopak. Znovu to byla akční svižná podíváná již od prvních minut filmu. Klasická velmi silná sestava herců doplněná o mého oblíbence a jednoho z nejlepších akčních herců poslední doby Rocka. Výborný soundtrack a ještě mnohem povedenějších kaskadérské kousky než u předešlých. Navíc konec, který nabízí velice slušnou možnost pro pokračování šestky, na kterou se osobně moc těším!

Pekelná ženská (2001)

Obsazení skvělé! Ale celkový film je velké zklamání. Žádný pořádný vtip, překombinované a stále se opakující scény člověka donutí koukat na čas, kdy už bude konec.

Skrýš (2010)

Když pominu, že je to naprostá blbost, tak to nebylo vůbec špatné. První polovina byla napínavá, zajímavá a i přes nijak skutečně originální námět to byla zábava. Druhá polovina už byla horší, zdlouhavá a překombinová. Nicméně hudba a skvělé obsazení, především Meyers, hodně zvedaly slušnou atmosféru filmu. Škoda té druhé poloviny. 3,5*

Báječná léta pod psa (1997)

Pěkné zfilmování knižní předlohy, která byla ovšem mnohem kvalitnější. Skvělé herecké výkony, nicméně se mi to nezdálo příliš zábavné.

Mission: Impossible II (2000)

Ani po druhém díle nemohu stále přijít Mission Impossible na chuť. Tom Cruise se mi jako herec nelíbí a navíc tady v tom snímku mi nehorázně vadily jeho neustále zářivé a vlající vlasy. Jinak bylo obsazení docela slušné. Příliš dlouhé, příliš předvídatelné a děj šel postupem dolů a dolů a dolů až skoro na dno. Výtěčná hudba Hanse Zimmera nemohl zachránit topící se loď ohraných situací, které byly slepeny do jednoho bezduchého a jednoduchého filmu. Doufám, že následující filmy budou kvalitnější.