Škatuláci (2014)

Velmi netradičně zpracovaný animák. Originální provedení se mi velmi líbilo. Byla to konečně změna ve světě moderní digitální animace. I příběh byl pěkný a roztomilý. Nikterak originální, ale postavičky trollů se velmi pěkně vyvíjely a příběhem prováděly.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Nebudu první kdo to tvrdí, ale Kutcher celý seriál zabil. Takže moje hodnocení platí na díly ve kterých exceloval Sheen. Po jeho odchodu šla úroveň tak ukrutně dolů jakou šlápnout do Macochy. Takže budu tuto snahu o natahování série ignorovat a hodnotím staré dobré díly.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

O mnoho nápaditější než jednička. Německá armáda postupovala skutečně smrtelným tempem a neušetřila ani důchodce na záchodě. V tomhle filmu se někdo pořádně vyřádil a strčil do něj veškeré úchylné nápady, které ho napadly. Vrcholem je poslední scéna. Ale za mě musím říct, že to fungovala a docela dobře jsem se bavil :-)

Želvy Ninja (2014)

Vezmete mé idoly z dětství, dejte jim sežrat steroidy, smíchejte je s Godzillou nebo jinou šerednou zrůdou a půjčte je Bayovi aby dal Liebesmanovi za úkol natočit film na náměty dvacet let starého seriálu. Výsledkem je ukrutná hnusná srajda, kde parta oblud plive rádoby vtipné hlášky a lepí film z digitálních efektů, které často nedávají smysli. Vrcholem všeho je slečna "neumím zahrát ani sebe" Foxová, na kterou se sice dobře kouká, ale nesmí u toho mluvit ani se hýbat. Přiznávám to na rovinou že film jsem dokoukal s hrůzou v očích, co vše se dá ještě zmrvit. a úplně rozdrtit animované želvičky na prach. Proti tomuto byla kostýmová verze seriálu z devadesátých let na Oscara.

Whiplash (2014)

Být nejlepší chce být každý, ale ne každý to v sobě má................. aneb jebáním ke hvězdám.

Slídil (2014)

Celý film je vlastně jen Gyllenhaal. Každý záběr, každá scéna, každý rozhovor stojí na tom, jak jej vyjádří a zahraje. A musím říct, že do role ambiciózního sociopata se obul jako Popelka do svého střevíčku. Z jeho reakcí a myšlenkových pochodů člověku šla kusí kůže po zádech. Obětuj vše jen abys došel svého cíle a úspěchu. A je jedno kolik životů a principů to stojí. Velmi poučné do života.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Úctihodné zakončení gigantické ságy ze Středozemě. Zatlačuji slzu, a je mi smutno, že už znova neuvidím další příběhy z krásného a bohatého světa hobitů, skřetů, elfů a dalších tvorů............... pokud však nenatočí další trilogii Nedokončených příběhů.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Série si drží svůj směr. vše to plyne ve stejných kolejích jako předtím. Tento díl beru jako přípravu na velký závěr, který by měl být tedy pořádný, jinak budu považovat celý film za zbytečný natahovák.

Interstellar (2014)

Velmi hluboký, silný a často deprimující zážitek. Sice jsem od počátku věděl, jak to s duchem bude, ale to neubírá na tom, že film má úžasnou atmosféru, kameru a nápad. Jedná se o špičkové sci-fi, ve kterém Nolan opět ukázal sílu svého charakteru a dokázal, že patří do režiserské špičky. Jeho filmy jsou čím dál tím větší zárukou kvality. Interstellar je skutečně silný film. Dávám však zatím jen za 4* a nechám si rozležet zda tam ještě tu poslední hvězdičku přidám.