Batman vs. Red Hood (2010)

Velmi dobrý animák, nezvykle temný a krvavý přesně jak má Batman být. Sám jsem byl překvapen jak mě film zaujal a docela jsem si ho užil. Joker je skvělý psychouš.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Mnohem lepší než Madagaskar, ale to bude asi tím, že vzaly jediné vtipné postavy z předešlé série.

Policie Modrava (2011) (seriál)

Pouze na prostředí se sázet nedá. Kraj je sice krásný, ale herci a děj úplně blbí.

Interview (2014)

Nedivím se, že Kim z této prezentace své státní moci nebyl nadšený a že se zlobil, ale pokud je skutečný frajer, tak má tenhle film ve své nemalé filmotéce a jen dělá vlny aby se neřeklo. Jinak jsem se výborně bavil. Nikdo neumí držet humot na tenké hraně únosnosti jako Roger a Franco.

Paddington (2014)

Příšerně milý a roztomilý příběh. Film je jednoduchý, ale dostane Vás svou lehkostí a krásou, která z něj vystupuje. I když je určen především mladšímu publiku, odpočine a užije si jej i osoba starší. Krásně pojatá pohádka v britském stylu.

Sharknado 2 (2014) (TV film) odpad!

Je mi jasné, že tento film se nedá brát vážně, ale realizační tým, co toto dal dohromady musel být na tvrdých drogách. Už dlouho jsem neviděl blbější námět, střih, efekty, dialogy a především herce. Ať to beru s jakoukoli nadsázkou a nadhledem, tohle přece nejde tolik imbecilních hlášek a trapných výstupů na jeden film je moc. Pokaždé, když se objevila Reid, cítil jsem, jak se obrazovka napíná k prasknutí její ubohostí. Myslím, že speciálně jí by měli zakázat. Koukat na její pitvoření a umělohmotné, plastické grimasy je o zdraví.

John Wick (2014)

Atmosféra je celkem temná a ponurá, hudba a příběh jedou taky svižně. Ale jinak film ničím nepřekvapí. Keanu přijde o psa, všechny pobije a když už jsou všichni mrtví, tak se nasere znova pobije i ty, co ještě mrtví nejsou. V rámci žánru to patří k mírnému nadprůměru.

Chappie (2015)

Na začátku jsem si říkal, že koukám na District 9, pak do toho někdo přidal Číslo 5 žije a doplnil to padouchama ze Šíleného Maxe. Když se to však smíchá, dá pod taktovku Blomkampa a doplní hudbou od Hanse Zimmera stává se s Chappiho ultimátní zážitek. Děj je méně akční, než by člověk očekával, ale o to více vede k zamyšlení, kam technický pokrok lidstvo zavede. Přijde Terminátor nebo Chappie? No radši nechci znát odpověď.

Stalingrad (1993)

Jak již bylo řečeno válečných filmů z pohledu německého vojáka je málo. Což je obrovská škoda. Sebereflexe k takovýmto událostem patří a německý Stalingrad nestaví vojáky do hrdinů, jak to často dělají američané a především rusové, ale ukazuje je jako lidi vhozené do příšerného pekla, kde se snaží za každou cenu přežít nejen sebevražedné útoky Rudé armády, ale hlavně krutou zimu a ukrutné podmínky bojiště. Jediné co je drží při smyslech je přátelství a spolubojovníci, ale i ti se v tvrdých podmínkách mění. Když jsem film viděl poprvé, byl jsem přesvědčen, že takto má válečný film vypadat. Z nikoho nedělá hrdinu ani padoucha. Obě strany jen chtějí přežít a ideály s propagandou jsou stranou. Film u kterého happy end nečekejte.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Neuvěřitelně nadupaná bomba........ zábava od počátku do konce kterou do Vás hustí pomalými rovnoměrnými doušky. Absurdní scény se přepínají s těma akčníma a vtipnýma a přitom se mixují dohromady a vytváří "Vaughnovský" koktejl. Skvělá kamera, střih, režie, hudba především S.L. Jackson dal padouchovi ty správné koule. Zatím první ultimátní věc roku a bojím se že už nic lepšího nepřijde.