Popelka (2015)

Velmi povedené provedení klasické animované pohádky od Disneye. Ač to bylo na mě místy až moc sladké, musím uznat že jako pohádka to funguje. Má to kouzlo, prostředí a kostýmy z kterým bude nejedno děvče na měkko. Takže krásné, bohaté a pestré jak se od tohoto žánru vyžaduje.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Neeson je podle mě dobrý herec a je ho na tyhle filmy škoda. Posledních deset jich bylo jako přes kopírák. Pořád stejná styl, téma, provedení. Je to podle mě škoda. Má na mnohem víc a hodně bych si přál vidět jej opět charakterní roli, které by ukázala jeho skutečný potenciál.

Jupiter vychází (2015)

Velmi přeplácaná pohádka. Od filmu jsem čekal mnoho. Wachowskich styl se mi celkem líbí a tak jsem si říkal, proč by nemohli natočit další Star treck, který se v poslední době vyvedl. Ale výsledkem je zmatlaný něco, vše dohromady. Jeden pilot vypadá jako parodie na postavičku ze Star wars, zloduši jsou mix nácků a chrličů. A proč jde všem o Zemi, když je ve vesmíru tolik planet co se těží? Takže tentokrát celkem šmíra pánové.

Kung Fury (2015)

Občas přehnané a přitažené za vlasy, ale jinak to skvěle shrnulo filmovou a herní kulturu osmdesátek.

Jessabelle (2014)

Další ze slabých hororů. Žádné napětí, žádný strach, žádné děsivé scény. Rozuzlení celkem zajímavé, ale nic z čeho bych byl odvázaný. Poslední dobou je kvalitních duchařin a démonů ve filmech čím dál tím míň.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Celkem slušný politický thriller. Aktuální téma, zajímavé provedení. Ale něco tomu chybělo.

Ouija (2014)

Hodně slabí. Bez děsu a atmosféry.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Ultimátní jízda. Ač se dá děj shrnout do jednoduchého cesta nikam a zase zpět, u tohoto filmu o něj vůbec nejde. Ve světě zmutovaných, psychopatických lidí, kde se společnost rozpadla do prapodivných kreací a mixů totalit, diktatur a gangů je důležité jen přežít. A přežívání jde Maxovy výborně. O kvalitě podobě ražených sním rozhoduje především kamera, akce střih......... a hlavní herci. A zde se vše nad míru povedlo. Přesto že se jedná o nonstop destrukci a vybíječku, akce nenudí, je stále nápaditá a ubíhá smrtelným tempem. Kamera vše zachycuje tak, že si užijete každá detail a nerozbolí vás hlava ani ze 3D. A nakonec volba Toma Hardyho byla skutečně geniální tah. Společně s Charlize tvoří silný pár, který celý film táhnou kupředu tempem obrněného buldozeru a jejich souhra baví. Přidejte sem tam suchou pouštní hlášku a máte zážitek se vším všudy. Chci další, hned teď. :-)

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Boj je skutečně zvláštní film. Ale to je většina severských počinů. Ale tato netradičnost a pojetí z nich dělá neokoukané originály, které skutečně baví. Již podle českého překladu názvu filmu by si jeden řekl, že to nebude mít hlavu a patu. A ona to trochu pravda je. Co mě však dostalo bylo vyprávění a černý humor se kterým si po celou dobu režisér hraje a vykresluje jej v až abstraktním pojetí. V dnešní době efekty přeplácaných bijácích takovýto exemplář čisté filmařiny potěší.

Sedmý syn (2014)

Velké zklamání. Tenhle film měl zajímavý potenciál i herecké obsazení, ale zůstal úplně nevyužit. Režie se zase jednou až příliš soustředila na efekty a zapomněla dát ději hlavu a patu a scénáři trochu výbušnosti a náboj. Výsledkem je celkem průměrné fantasy na které zapomenete stejně rychle jako zčerná obrazovka po vypnutí.