Creed (2015)

Příběh Rockyho, který je dle mého nejlepší Stallonovou postavou, mám nadevše rád. Lidskost vyprávění i velké sportovní sny, epické boxerské souboje a po většinu charakterní postavy pro mě představují dlouhý životní příběh jedné významné filmové osobnosti, který by měl nyní končit. A jedná se o rozlučku velkolepou. Sly odehrál jednu ze svých nejemotivnějších rolí a jeho výkon mě velmi mile zaskočil. Vím, že každá legenda jednou odchází a je třeba zatlačit slzu a jít dál. Obávám se však toho, že žádný nástupce nebude dostatečně silný aby Balbou nahradil.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nad hodnocením jsem velmi dlouho přemýšlel. Docela mě zklamala nízká originalita příběhu a propojení postav. Na druhou stranu to je tak jediné co jako fanoušek tohoto světa mohu filmu vytknout. Ve všech ostatních ohledech se Síla probudila v plné kráse a barvitosti světa Star Wars. Nové postavy jsou celkem sympatické, dobře vybrané a staré pušky doplňují obstojně. Jsem moc rád, že se nové trilogie ujal zrovna J.J.Abrams. Jeho Star Trek mě jako netrekera uchvátil. Ve Star Wars pouze potvrdil, že mu tento žánr sedí. Letos po Kingsmanech, Maxovi třetí film, který se mi zaryl pod kůži.

Hitman: Agent 47 (2015)

Myslím, že kritika a nízké hodnocení tohoto filmu je přehnaná. Nejedná se o žádné revoluční zpracovaní ani akčňák, který trhá žily, na druhou stranu děj je svěží, plyne celkem dobře a akční scény jsou nápadité. Myslím, že i postava Agenta 47 byla ztvárněna dobře a blíží se herní předloze. Takže v celku průměrní film u kterého si odpočinete, vypnete mozek a jednou a čas pobaví.

Pixely (2015)

Nenáročná retro blbůstka. Od Sandlera se nemůžeme čekat zázraky :-)

Mimoni (2015)

Mimoni evidentně celý film neutáhnou. Čekal jsem mnohem víc.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Z filmového hlediska to je mafiánská rutina. Jen další příběh děsného hajzla, co vyzrál na systém a vezl ve stínu kamarádu u Federálů. Je to hodně o Deppovi (což se dalo čekat, i když herecké obsazení je velmi pestré a kvalitní), který je jasným tahounem. Vede dlouhé monology, popravuje lidi a svou postavu vykreslil velmi dobře. Bavilo mě na něj se dívat. Ale zbylé charaktery jsou nevýrazné a jen doplňují. A vlastně nemají moc prostoru něco ukázat. NA druhou stranu mám rád tyhle syrové gangsterky, které jdou pěkně na dřeň podsvětí. Baví mě to a jen kousek chyběl ke 4 hvězdám. Aspoň zatím.

Purpurový vrch (2015)

Z filmového hlediska spíše průměr, ale jako horor Purpurový vrch ční nad ostatními. V poslední době se příliš kvalitních hororů neurodilo a už dlouho jsem neviděl něco tak atmosférického, vypiplaného a detailně zpracovaného. Díky del Totově preciznosti představuje dům další plnohodnotnou postavu. A toto mám na něm především rád, hru s maličkostmi, propracované masky, správné načasování chladné prostředí. Nejedná se sice o to nejlepší co natočil, ale mě rozhodně opět nezklamal.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Mnohem, mnohem horší než jednička. Tady chybí vše co se mě na ní dostalo. Především tupý, čitelný a stokrát ohraný příběh byl strašidelnější než všechny lekačky dohromady.

Everest (2015)

Brrrr......... mrazivý lidský příběh, který vypráví bez přikrášlování a bez okolků. Film je nejen dobře herecky obsazen ale jeho síla tví ve vyjádření krásy a zároveň krutosti nejvyšší hory světa. Hora rozhodne, kdo se vrátí a tím žádný člověk nic nenadělá.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Dvojka navazuje tam, kde jednička skončila. Děj o ničem plný klišé, postavy jsou ploší než kdy předtím a jediné co si pamatuji je reklama na Audi, která byla v každé druhé scéně. Celkově mi přijde, že Marvelovky jsou plivány jak na běžícím pásu, nemají čím překvapit a jediné o co jde, jsou efekty a bojové scény. Ale tak to být nemá a je škoda, že autoři nechtějí vytvořit něco většího a propracovanějšího.