Všiváci (2014)

Jedinej koho mi v tomhle filmu bylo líto, byl králík, kterého evidentně obsadili nedobrovolně.

Deadpool (2016)

Mezi komiksové filmy bych řadil Deadpoola na výrazný nadprůměr. Ukecanej parchant co všechny sere a zabíjí je poměrně cool, ale na druhou stranu mi přišlo, že autoři se z něj snažili udělat až moc cool postavu že to občas přehnali. Někdy by neuškodilo ubrat hlášku, perverznost a končetinu a nechat si ji na pokračování. Na druhou stranu proti Marvelovkám světa Avangers se jedná o ukázku jak by se měl komiks točit. Netradičně.

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Tohle se nedá hodnotit. Ty dialogy (nebo český překlad) musel psát retard. Ale aspoň jsem si nasmál. A to nemluvím o dalších stránkách filmu.

Legendy zločinu (2015)

Tom jede. A každým filmem roste. Pokud to takto bude pokračovat dále, máme tu dalšího charismatického tvrďáka co umí i hrát.

Spectre (2015)

Sterilní akčnák bez bondovského nápadu a jiskry. Přišlo mi, že scény byly umělé, akce bez náboje, dialogy bez sarkazmu. Chyběla zde romance a nadhled žánru. Vrcholem všeho bylo když po rozmlácení celého vlaku lepá děva vznese dotaz "A co budeme dělat teď?" Nevím jestli to je dnešním pojetím bondovek, nebo zda už má James vystřílené náboje, ale po skvělém Skyfall přišla další rutina s nevýrazným Craigem v hlavní roli. Pokud by se jeho postava nejmenovala James Bond, ale Karl Dietrich, vyšlo by to nastejno. Prostě průměrný akční film.

Batman: Útok na Arkham (2014)

Naturalistických animáků ze světa Batmana není nikdy dost. A tento patří ke špičce. Skvělé postavy, nápadité zpracování. Nešetří se krví, násilím ani brutalitou. Na takovéto filmy bych mohl koukat pořád a nikdy se jich nenabažím.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

V polovině první série mohu říct, že tento seriál rozhodně nepostrádá atmosféru a především nápad. Svět dvou rozdílných totalit nemůže být vykreslen lépe. Na jedné straně stále expandující nacistická moc a na straně druhé tradiční japonské císařství, které ve svém úspěchu zakrnělo. Co je však spojuje jsou nejen Norinberské zákony, ale především neustálá kontrola, terorizace a útlak společnosti. Význam filmů mi stále trochu uniká, ale věřím, že velmi brzo mi autoři přiblíží v čem spočívá jejich tajemství. Už se nemohu dočkat.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Velmi strhující atmosféra je základem celého filmu. Kamera prochází dějem stejně jako by jste se jej sami účastnili a efektní bonbonky jako je pohled nočním viděním nebo přelety nad pustou krajinou přecházející v chaotickou aglomeraci vše jen podtrhují. Emily Blunt svou postavu skvěle vystihla a úplně jsem z ní cítil bezmoc svědka, který se děje jen účastní a přesto že má být členem týmu nemá na něj žádný vliv. Je jej svědkem v nemilosrdné válce, kde ani jedna strana nedodržuje žádná pravidla. Její ideály se postupně bortí jako domeček z karet a tím se hroutí i její osobnost. Stejně tak Benicio hrál s grácií a sychravostí jemu vlastní. Sicario jsou jednoznačně jedinečný filmový počin.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Teda já se bavil od začátku do konce. První Hotel byl zábavný, ale i přes to se dvojce podařilo vyždímat ještě něco navíc. Dle mého jeden z nejlepších animáků roku. Možná i ten best.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nevím, ale mám pocit, že celé sérii něco chybí. Nějaká jiskra, náboj navíc. A nebo to prostě je tím, že knižní předloh a je obtížně převeditelná a že se měli vykašlat na zbytečný třetí díl. Nahánění rozpočtů je sice super věc, ale koli filmů už tím utrpělo.