Želvy Ninja 2 (2016)

Úplně stejná zbytečnost jako první díl + o něco více plastická Mega, černý Baxter, děsně nudný Technodrom a ztráta poslední propojenosti s původním seriálem.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Příběh ze světa Star Wars, ale Star Wars to nebylo. Cítil jsem z toho umělost a snahu spíchnout vše horkou jehlou. Postavy byly ploché a nesympatické, autoři se nepokusili ani o malý náznak překvapení v příběhu a vše bylo celkem suché. Efekty a prostředí hvězdných válek super, ale už by někdo měl stormtrooperům zaplatit střelecký výcvik. Tohle je už trapný.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Asi nejlepší válečný film, který jsem za poslední roky viděl. Brutální, syrový, bez krásy a zkreslení. Válečná scéna je jedna velká řež, kde se vojáci mění v nástroje brutálního násilí bez jediné špetky lidství a slitování. Až na jednoho. Doss je na jednu stranu až náboženský fanatik, který však stojí tvrdě za svým a hájí své přesvědčení za každou cenu. Ukáže tak všem, že to jde dělat i jinak a že i v těch nejkrutějších jatkách má lidský život cenu. I ten nepřítele. Film je skvěle obsazený, zahraný. Válečná scéna má neskutečnou kameru a střih a i přes masakr a brutalitu záběrů se v nich člověk neztrácí. Do detailu se přenáší na bojiště. Divák tak musí litovat každého, kdo si tímto musel projít. Ať Amíka či Japonce.

Underworld: Krvavé války (2016)

Underworld byl pro mě vždy oddechovým masakr akčňákem. Nic jiného od toho nečekám ani nechci. Žádný sofistikovaný děj, nové technologie ani oscarové herce. Musím uznat, že na Kate v latexu se velmi dobře kouká a již od počátku je jistou zárukou, že film nebude úplný propadák. Takže pokud nic nečekáte, jdete se jen bavit a užít si plno mrtvých upírů a lykanů roztrhaných na kusy, není co řešit. Prostě série, na kterou se jednou za čas rád podívám.

Válečná generace (2013) (seriál)

Nezkutečně dobře zpracovaná válečná minisérie. Snaží se nezkreslovat a idealizovat hrdiny ani na jedné straně. Obraz reálií války, utrpení a změny člověka v tomto všem je velmi silný. Pokud se Němci tímto způsobem snaží vyrovnat s válečným komplexem a utrpením, které bylo způsobeno, mohu ji jim tleskat. Většina vojáku byli jen kluci plní ideí a propagandy. Odraz válečných hrůz je však zlomil a často zničil. Reálný odraz jedné z nejhnusnějších kapitol historie.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Mnozí asi namítnou, že Tim Burton natáčí všechny filmy podobně, ale já říkám, že to je jeho osobitý styl, který jej dělá netradičním. Sirotčinec je přesně to co jsem od něj čekal a mám rád. Již dlouho se mu nepovedl žádný film jako tento. Je osobitý, temný a zároveň záhadný. Nestvůry nesou přesný popis jeho fantazie a souboj dvou děsivých panenek to jen potvrzuje. Pamatuji si jak jsem jako malý viděl Batmana a byl jsem ohromen a vyděšen zároveň. Věřím, že být nyní ve stejném věku, mám ze Sirotčince ten samý pocit. Doufám, že to je předzvěsť zvedající se Burtonovi formy. Už se těším na další.

Hardcore Henry (2015)

Obrovský, brutální, krvavý akční videoklip. Nic tak originálního a skvěle natočeného jsem už dlouho neviděl.

Angry Birds ve filmu (2016)

Pěkná grafika, pár povedených vtipů a zbytek nic. Děj žádný, přidaná hodnota žádná. Angry birds ve filmu jsou stejní jako ve hře, jen vedou víc keců.

Sebevražedný oddíl (2016)

Podle traileru jsem čekal úžasný filmový zážitek na který jsem se těšil celý rok. Skoro jsem jej i dostal, ale co mě naštvalo nejvíc a proč nemůžu dát lepší hodnocení je: 1. dementní padouch obsazený ještě dementnější "herečkou" a její dementní armádu. 2. snaha vykreslit všechny postavy jako lidi s problémy a tvrdým osudem. Jediný magor tu byl Joker a ten měl ku*****y málo prostoru 3. pitomá snaha o happy end za každou cenu. Čekal jsem temný, ulítlý zážitek plný antihrdinů a krvavých scén. Místo toho jsem dostal dobrý, ale sterilní akčnák u kterého někdo neměl koule posunout ho o úroveň dál. Moc velká škoda a celkem zklamání.