Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Velmi křehké rodinné vztahy. Autoři vsadili na ověřený koncept Marvelovek, použili vtipy z jedničky, přidali roztomiloučký stromeček a trapnou hmyzačku s anténkami. Jediné co drží film nad vodou je pár dobrých scén a hudba. Po skvělé jedničce se tak i Strážci přiblížili braku Marvelovek.

Mumie (2017)

Úplně zbytečný pokus vytvořit nový vesmír z klasických příšer a postav. Bylo to tu zde již několikrát a nikdy to nefungovalo. A ani Tom Cruise to nezachrání.

Dunkerk (2017)

Takto si válečný film nepředstavuji. Dlouhý, umorousaný, bez akce. Hudba sice dobře drží atmosféru, ale z prostředí jsem necítil tíhu okamžiku. Sem tam se snesla bomba a občas někdo vystřelil. Celý boj je zkrácen do leteckého souboje jednoho! bombardéru a několika stíhaček. Jestli takhle vypadalo německá ofenzíva, tak se nedivím, že jim všichni utekli. Stejně tak sázka na přeskákaný děj nebyla šťastná. Postavy mi přišly vizuálně podobné a orientace mezi nimi byla matoucí. Vše se zúžilo na mokrého a suchého vojáka.

Blade Runner 2049 (2017)

Příšerně dlouhé a zbytečné pokračování skvělého filmu z roku 85. to co fungovalo v jedničce dnes již nemá to kouzlo. Děj byl uměle natahován a prodlužován a chvílemi jsem se nachytal při tom, že se nudím. Herecká dvojice Gosling x Ford a příjemná atmosféra podkreslaná známými motivy je to jediné díky čemu dávám aspoň průměr.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Film to nebyl špatný. Pár dobrých narážek, odkazů a postav s gamerské historie. Ale to je vše, žádná přidaná hodnota, žádné překvapení. Příběh je lineární, milionkrát ohraný a ze strany Spielberga mi to přijde jako rutina. Prostě natočil co se čekalo. Přidal plno efektů a digibordelu. Ale tím v dnešní době neohromí. Celkově tak film vlastně nepřináší nic, než chvilkové uvolnění, několik potěšujících scén............ ale stačí to?

Lída Baarová (2016)

Ukrutně špatně natočená, sestříhaný a ozvučený film. Herecké výkony jsou děsné, příběh mdlý. Sledovat tohle dílo bylo za trest a už ho nikdy nechci vidět.

Wonder Woman (2017)

Velké komiksové překvapení. Scéna s čištěním zákopů a městečka se už na vždy zapíše mezi mé BEST. Ke všemu film skvěle zapadá do celého konceptu DC. Přibližuje postavu Diany a tím, že je situován do roku 1918 získává atmosféra velmi originální nádech. Ke čemu Gal Gadot je jako WW úžasná, těžko mohli vybrat lépe. :-)

Logan: Wolverine (2017)

Není lepší představitel komiksové postavy než je Jackman ve Wolverinovi. Na jednu stranu mi je líto, že ho již v této roli neuvidím. Na druhou stranu si lepší rozlučku nedokážu představit. Scéna, kdy čistí hotel se jednou zapíše mezi ty legendární.

To (2017)

Konečně někdo natočil pořádný horror, kdy si člověk užívá atmosféru, děj a především dokonale zahraného klauna. Po mnoha letech jsem vyrazil do kina a nelitoval jsem. Víc takových filmů a tento žánr se snad konečně zase zvedne, protože To je jen malou kapkou ve vodách umírajícího žánru.

Skryté zlo (2017)

Totálně prázdné nic. Ani horor ani film. Zbytečné, bez napětí, strachu a atmosféry. Horrory jsou poslední slabou částí Hollywoodu, ale tenhle patří k totálnímu braku.