Dumbo (2019)

Krásný film s duší, který vrací do dětství.

Venom (2018) odpad!

Nechápu jak se Tom Hardy mohl upsat k něčemu tak strašnému. Nenapadá mně jedna jediná věc, která my mně zaujala, nebo se dala pochválit. Bylo to nudné, dlouhé, zbytečné, trapné (jestli se někdo smál Martě, tak to ještě neslyšel looser teorii) a i efekte nestály za moc. Totálně zbytečný film o zbytečné postavě, která byla vytržená z kontextu a ještě povýšena na hrdinu. Takto vysoké hodnocení je mi vážně záhadou. Venom je je velký kus ničeho zabalený do značky Marvel s účelem podojit diváky o další peníze. A to jsem myslel, že Black Panther je Marvelovské dno.

Escobar (2017)

Kdybych neznal Narcos, tak by se mi to možná líbilo. Ale takhle to je jen zrychlená, ohlodaná verze úžasného seriálu.

Avengers: Infinity War (2018)

Už dlouho jsem nefandil padouchovi, aby všechny sejmul. Každou minutou plné pořád těch samých scén, nucených vtipů a klišé jsem mu fandil o to víc. Na konci to skoro vyšlo. Rozpustil bych ještě Black widow a bylo by to téměř dokonalé. V dalším filmu bych dokopal druhou půlku trapáků a můžeme jít konečně dál. Dvě hvězdy jen za smrt půlky osazenstva.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Nejhorší štědrovečerní pohádka za poslední dekádu. Tady nefunguje nic až na trapnost celého výtvoru.

Aquaman (2018)

Čekání na Aquamana se vyplatilo. Bez debat bych ho společně s Deadpoolem zařadil mezi dvě nejlepší komiksovky letoška. Jak se říká, to nejlepší nakonec. Skvěle střižené scény obohacené vhodným a úderným soundtrackem, krásný vizuál, skvělý střih.... takto bych mohl pokračovat. Film byl vtipný, ale na rozdíl od Marvela nenucený. Nesnažil se být za každou cenu cool, akční a přitom komedie. Přesto, že příběh nebyl složitý, byl pěkně strukturovaný a bylo v něm od každého něco. Velmi se povedla Black Manta, která je přesně podle předlohy a do budoucna by z ní mohl dostat více prostoru. A co se týká hereckého obsazení, asi nemohlo být lepší, Mamoa si roli prostě užíval, Amber je sexy a dokonce u toho hraje a Patrick si střihl skvělého záporáka. Dokonce i Lundgren překvapil. Prostě plnohodnotné ukončení filmového roku v podání DC.

Solo: Star Wars Story (2018)

Filmově to není špatné. Prostě film na jedno shlédnutí. Ale klidně by se to mohlo jmenovat Procházka, nebo Karel, protože ze světa Star Wars to má jen prostředí a pár postav. Jinak prostě tuctový film, který mohl být třeba o ninjovi.

Kryštůfek Robin (2018)

Tak krásně jemný, lidský a příjemný film jsem už dlouho neviděl. Smutné a veselé zároveň.

Hotel Artemis (2018)

Velmi milé překvapení. Hotel Artemis není mlátička, ani vyvražďovačka, ale lehký psychologický thriller. Setkáním několika různorodých postav se rozjíždí vnitřní chemie sympatií a nenávisti a všemu kraluje skvělá Jodie Foster. Od filmu jsem nic nečekal a místní komentáře mně připravili spíše na zklamání. Já naopak dostal velmi zajímavý film, která si nehraje na cool efekty nabitý hit, ale spoléhá na herecké výkony a velmi zajímavé prostředí. Hotel není nic extra originálního, ale přesto potěší.

Black Panther (2018) odpad!

Wakanda brak. Nic jiného mně nenapadá, trapné, umělé, nevtipné. Herecky hrozné, scénáristicky pitomé (na to jsem si u Marvela už zvykl), ale celý koncept je prostě o ničem. Jen další postava, dojička na důvěřivce pod značkou Marvel.