Nečum na mě show (2021) (pořad) odpad!

Něco příšerného, trapného, ubohého. Vydržel jsem to poslouchat tak pět minut. Když odpustím, že Moravcová je sama o sobě o ničem, tak jsem nečekal něco tak děsného.

1987 (2017)

Velmi emotivní snímek jedné společenské éry a revoluce. Věřím, že z pohledu Korejské historie velmi silné téma a musím uznat, že i v odkazu našich dějin jsem cítil pochopení a odkaz boje za demokracii. Velmi povedené filmařské i herecké dílo. Velmi pěkný a silný film.

Ochránci (2017) odpad!

Hrozný po všech stránkách. Hrozný scénář, hrozné dialogy, hrozná kamera, hrozné efekty, hrozný patos........... hrozná nuda. Měl jsem co dělat, abych u toho neusnul. Pokud jsem si myslel, že Avangers jsou blábol, tak proti tomuto jsou oscarový film.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Jsem nadšený jako nikdy. Skvělé, dokonalé, úchvatné. Nejlepší komiks posledních let. Snad nebude poslední. Snyder ukázal, že je skvělý vypravěč a estetický mág. Každý záběr, každá scéna jsou odrazem eposu hrdinského odkazu postav. A myslím, že nejsem jediný, kdo chce vidět finální střet s Darkseidem.

WandaVision - Nesahej na ten ovladač (2021) (epizoda)

Dobrý, dva díly stačily. Další velká, prázdná bublina od MCU. Raději se vrátím k ověřené klasice jako je Hlava medúzy. Tam se aspoň netváří, že jsou cool a udržují si trapnost od začátku do konce. Toto je obrovské barevné nic o ničem.

Wonder Woman 1984 (2020)

Vůbec nechápu nízké hodnocení a kritiku filmu. Ano WW84 je horší než jednička, ale pořád to je velmi dobrý a zábavný film. Děj se více zaměřuje na lidskou podstatu a následky, které mohou mít. Není to klasická akční mlátička plná scén před zeleným plátnem, tvrdých hlášek a rádoby humoru. Film se naopak zaměřuje na samotnou podstatu hrdinství a sobectví v každém z nás. Proto je jiný, ale rozhodně ne špatný. Za mě milé překvapení a velké zklamaní z recenzí ostatních. Viděl jsem mnohem horší a nesmyslnější filmy a přitom se drží v červených číslech.

Avantgarda (2020)

Na začátku jsem myslel, že to je dobrá parodie na americké akčňáky, ale v pak jsem si uvědomil, že to hoši myslí vážně. Výsledný mix je na úrovni Rychle a zběsile nebo Avangers. Prázdný obsah v drahém obalu. A navrch s dost chabou grafikou, kdy triky jsou občas až komicky odbité.

Podivuhodná věda (2018) (seriál) odpad!

Vygumovaná ruská propaganda. S vědou to nemá nic společného. Nechápu, jak něco takového mohou v Čechách vysílat.

Černé Vánoce (2019) odpad!

Feministická ultra srač**. Hlavní postavy byly příčetně nesympatické, děsně zahrané a trapné, až to bolí. A všemu vévodí příšerná Poots.

Rychle a zběsile 6 (2013)

2/3 filmu dobrý a bavil jsem se, poslední třetina shit, který vše zabil. Dokážu tolerovat určitou hranici ne-reality, ale toto bylo vážně moc.