Old Shatterhand (1964)

Jednoznačně nejslabší Vinnetou, jak co se týče režie, tak scénáře. Vyloženě špatně, škrobeně napsané dialogy rámuje televizní kamera, která je nezvykle často v ateliéru. Hudební melodie, až nejsou špatné, filmu nepomáhají, a mají většinou jinou náladu, než zobrazovaná scéna.

Pompeje (2014)

Nestydatá, špatná, kalkulující a nepokrytě evidentní kopie Gladiátora.

Dva muži ve městě (1973)

Film herecky i režijně skvělý, ale poněkud prvoplánový, manipulativní, a bolestně černobílý. Strany dobra a zla jsou pouze prohozeny, což mohlo být v 73 roce nové, ale poselství tím není o nic objevnější, než tradiční varianta. Vehementní snaha o ospravedlnění vraždy působila příliš jednostranně, okatější by bylo pouze dát Delonovi nad hlavu svatozář. Každý z nás je někdy v životě zkoušen, ale to neznamená, že budeme ospravedlňovat selhání. Konec prokázal a nijak nezpochybnil fungování justice, což zřejmě bylo hlavní snahou filmu. Celé je to popkornový snímek, který neprovokuje mysl. Pokud vypnete, a necháte se volně unášet, budete spokojeni.

Ona (2013)

Nechci se dožít doby, kdy mi dá Windows kopačky.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Zdejší komenty dokazují, že nejlepší způsob jak se herecky zavděčit, je hrát idiota. Tolik dojatých, ulepených ód jsem pohromadě už dlouho neviděl. Film je pěkný, ale 85 % ani zatraceným omylem.

Zlodějka knih (2013)

Bolestně šablonovité, mnohokrát viděné, za použití standardních postupů, přesto však nikoliv bez kouzla.

In Fear (2013)

V Loveringově prvotině hrají hlavní roli schizofrenní, klaustrofobické uličky úzkých cest venkovského zapadákova, které z čerstvě zamilovaného páru vytvoří běsnící šílence. Bez výraznějších režisérských přešlapů, ale také s minimem překvapení, a zejména gradace. Tam kde první půlka poklidným tempem stupňuje napětí, půle druhá setrvává v místy nudném limbu. Přesto se jedná o jeden z lepších horrorů za posledních několik let. Bohužel také proto, že konkurence nestojí za řeč.

Piknik (2014) (TV film)

V hlavní roli: CGI lano.

Jurusarezaru mono (2013)

Stejně jako zprzněná US verze OldBoye ze stejného roku je i tento film další z nekončící řady zbytečných remaků. Lee se snaží kopírovat předlohu do té míry, až zcela potlačí jedinečnost Japonského prostředí a kultury, čímž se zbavuje nejzajímavějších karet, s kterými mohl hrát. Snaží se být hollywoodstější než hollywood, ale vytváří pouze japonskou verzi bollywoodu bez nadhledu a vtipu. Režie je navíc klopotná, konvenční a bez nápaditosti. Nevidíme originální rukopis, ale soubor technik. Bramboračkový, pseudoepický hudební doprovod, kýčovité záběry, patos a celková sladkobolná rozměklost neposkytují ani desetinu emoční škály originálu. Tak jako jsou Američany přetočené Kurosawovi snímky pouhým zploštělým odrazem svých předloh (i když často jsou alespoň zábavné), je i tato poklona nechtěné dítě. Snímek nerozvíjí žádný z načrtnutých motivů originálu, který dokázal být přesvědčivý v mnoha polohách. Nabízí se nám pouze mechanicky přenesené obrazy bez esence. Mladý Lee zkrátka nedokázal ve svých 40 letech natočit něco, co by se přiblížilo, nebo jakkoliv obohatilo famózní předlohu tehdy 62 letého Eastwooda. Možná zatím nezískal dost životních zkušeností, nebo možná není stejně geniální jako Clint. Žádná ostuda. Jen příště lépe volit sousta.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Ruský taxikář nechce peníze, protože si mohl před Američanem zanotovat Sinatru? Kam se hrabe Lynch, tohle už je na mě moc abstraktní.