The Invitation (2015)

Snímek začal mnohaslibně, ale druhá půlka spálila všechno sémě myšlenek zasetých v prvé půli.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

V dnešní době stačí zručně polepit ověřené formulky, dát jim blyštivý háv, a fanoušci už se postarají o nadšené kvílení, a pomýlená hodnocení. Toto není film. Toto je bezmyšlenková hmota ušitá na míru požadavkům trhu, nikoliv z uměleckých pohnutek něco vytvořit. Toto je vše, čím opovrhuji. Nemohu, přes veškeré tyto fatální vady, přehlédnout řemeslnou kvalitu. Proto 2 hvězdy.

Osm hrozných (2015)

Tarantino se stává náročným. And I like it.

Polednice (2016)

Holy shit. Tento opus má na svědomí 26 letý elév? Pro mě jde o nejlepší žánrovku za posledních minimálně 5 let, a to ve světové konkurenci. Sádku, budu tě sledovat.

Samuraj (1967)

Ó, ti místní znalci. Jak velkorysé od nich, že dali ikoně kinematografie celé 3 hvězdy, a neskončila tak nedaleko odpadu. Vždyť, považte, úbor hlavního hrdiny byl nápadný! Hlupák se navíc nechal dopadnout policií! Takže polopatisticky, aby to pochopil i mongolog: tento film není kriminálka Plzeň, která ve vás zřejmě zažehla obdiv krásám reality, ale francouzská nová vlna. Najít, nastudovat, proliskat se, přepsat zdejší mimo-výstřik, a následně se hlásit na buzerplace pro další pokyny. Rozchod.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Roztomilá komedie, ale nejvtipnější mi přijdou náklady na její výrobu. Čtyřicet milionů dolarů?

Na návštěvě (2015)

Velice silná adaptace mého hororu dětství, Babiččin dům. Šamalaja se vrací do formy.

Circle (2015)

Nejlepší minimalistické sci-fi drama od dob Kostky. Film nabízí vycizelované dialogy, skvělou dramaturgii, a zábavu větší, než hollywoodské tom cruisovské výpotky v hodnotě rozpočtů rozvojových zemí. Úplný závěr je sice trochu slabší, ale v současné kinematografické bídě a doslova idiotských hodnoceních mých čsfd soukmenovců musím tento skvost ozářit 5 hvězdami.

Ant-Man (2015)

Bolestně šablonovité, předvídatelné, kýčovité až hanba, přesto jedním okem pozorovatelné, jedním uchem poslouchatelné.

Terminator Genisys (2015)

Nejsilnější díl od dob dvojky. Avšak nemylme se, rozdíl mezi tímhle a dvojkou je 0 a 1, přesto je to podařená parodie, kterou lze dokoukat. Což se, bohužel, v dnešní době počítá. Terminator 2 > Terminator 1 > Terminator Genisys