Kosti a skalp (2015)

Wilson se hodí lépe do poťouchlých romantických komedií, než do slibných krváků, a i přes některé další chyby, jako jsou místy zdlouhavé a nepravděpodobné dialogy, a občas kulhající scénář, lze snímek doporučit.

Everest (2015)

Kdyby to celé nepůsobilo tak umělohmotně, studiově, kde místo sněhového masivu sledujeme umně vysoustružený polystyren, a majestátní hory v dálce jsou jen hezké fotky, možná by byl zážitek silnější. Díky hrozivě mizivému podílu slušných filmů přesto 3 hvězdy.

Intimní osvětlení (1965)

Tento skvostný snímek mi pomohl uvědomit si, že velká témata lze podat i zdánlivě banálními dialogy, a že často velké dialogy předávají banální témata.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál) odpad!

Jediná minuta 30 let starého Colomba je cennější, než celá série této prefabrikované hmoty, snadno zaměnitelné s čímkoliv z porevoluční krimi produkce ČT.

The Cokeville Miracle (2015)

Velká část filmu je typická, nízkorozpočtová rozprávka plná laciného CGI ohně, ale posledních 15 minut stojí za to, smál jsem se téměř nepřetržitě. Kupí se jeden patetický obraz za druhým, tečou potoky slz, emoční výlevy doslova protrhávají plátno a nabývají tak obludných rozměrů, že jsem se musel v titulcích přesvědčit, že nejde o nové díly od Monty Pythonů. Poctivá 1 hvězda.

Hannibal (2013) (seriál)

Samoúčelná úchylárna. Neměnná neurotická póza Dancyho se rychle omrzí, a Mikkelsen nemá co hrát. Dramaturgie by se dala shrnout do formulky: nudný kecy - perverzní vražda - ještě nudnější kecy. Season 1: *** Season 2: ** Season 3: who cares at this point

Mr. Robot (2015) (seriál)

V podstatě techno-Dexter. Jen místo pižlání zloduchů odhalujeme jejich kostlivce ve skříni. neskladujeme krvavé vzorky, ale DVDčka s inkriminujícími informacemi. Kolega sršící perverzním humorem ihned připomene Masuku. Přesto koukatelné.

Jan Hus (2015) (TV film)

Kocábova hudba by se lépe hodila k německému pornu.