Rozloučení (2003)

Dokonalá animace písku ! Nikdy předtím, jsem nic podobného neviděl.

Golem (1987)

Škoda, že film nebyl nikdy dokončen. Celovečerní Golem v orginální animaci Jiřího Bárty by byl jistě bomba. Tento sedmiminutový "demáč" to jasně dokazuje.

Jája a Pája (1986) (seriál)

Můj oblíbený loutkový věčerníček. Má všechno, co by měl mít: postavu mentora -děda Lebeda, záporáka-řezník Krkovička a dvojici hlavních hrdinů ("Já,já já už dávno skáču")

Růžoví plameňáci (1972)

Stěžejní dílo "mistra nevkusu" Johna Waterse. Jeho dílo bohužel trpí jistou nevyrovnaností, ale obsahuje několik orginálních scén, kvůli kterým se film určitě vyplatí vidět. Už jen samotný děj: Dvě rodiny sopeří o titul Nejodpornější lidi na světě. Vyzyvatelé- unášejí a oplodňují stopařky jejichž děti pak prodávají na černém trhu. Divine a její rodinka( obltloustlá babička "bydlící" v dětské přistýlce a požívající jen vajíčka..) mají zase jiné speciality. Film nemá nějaký hlubší smysl, jde pouze o snahu šokovat, šokovat za každou cenu ( film byl zakázán v Norsku, Austrálii a Kanadě) . Pink Flamingos končí "slavným" záběrem ve kterém Divine sní opravdový psí výkal. John Waters chtěl natočit nejodpornější film a proto ve filmu nepřekvapuje scénu soulože i tu však dokázal vyšperkovat-aktéři jsou při tom klofáni slepicemi ,Divine nakupuje v obchodě, kde si koupí flák masa, který si strčí do své trouby ( mezi nohy) a chodí s tím po městě a k tomu hraje písen "Proč se za ní všichni otáčejí ?"...) Moji nejoblíbenější scénu však zůstává moment, kdy se Divine se synem dostanou do bytu svých konkurentů a všechno jim tam omakávají ( sundali si ponožky a olizují jim kusy nábytku)

Past na rodiče (1998)

Zpočátku film funguje jako opravdu zábavná komedie ( prázdninový tábor) s přibývajícím časem se však film stává čím dál více předvídatelnější a hlavně nevtipný a pouze romantický a nudný. Postavy se dělí na štastné a na ty které štastné budou. Konec je neustále oddalován - díky bohu za zábavný výlet do přírody, kde je konečně "odstraněna" i hlavní záporačka. No a hlavně tu hraje mladičká Lindsay !!!

Nepřítel před branami (2001)

Jak už tady bylo několikrát zmíněno - úvod je nejlepší. Konkrétně scéna, ve které se poprvé předvede Vasilij a postupně zlikviduje pět německých vojáků, přičemž se svými výstřeli čeká na dopad bomby, aby tak skryl zvuk svého výstřelu. Bohužel toto je vrchol celého filmu,a i když na scénu nastupují charismatické postavy v podání Rona Perlmana, Boba Hoskinse a hlavně vynikajícího Eda Harrise (major Konig). Je tu ještě pár zajímavých scén (např. tichá soulož) ale film je roztahaný a ke konci už nudí. Škoda, souboj sniperů měl velký potenciál.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

"What's up, Dog?"____ Gromit i jeho pán Wallace jsou i v nejnovějším filmu úžasní. Styl tří kraťasů je roztažen do celovečerního filmu a vše dokonale funguje. Už od prvních okamžiků, kdy se rozezní chytlavá melodie je jasné , že to je na 100 %. Jednotlivým scénám nechybí vtip, odkazy na filmy, nesmírná hravost i v nepatrných detailech (nápisy na knihách) .

Walk-over (1965)

Velmi pěkný film o boxerovi a jeho přítelkyni, která nastupuje do továrny jako inženýrka v novém městě. Z roztříštěných dialogů si postupně skladáme obraz celého příběhu.Filmu nechybí ani svérazný humor i poetika. Film je snímán v dlouhých nepřerušovaných jízdách ( scéna ve vlaku !!!, procházka továrnou..).Film se snaží nic zbytečně dramatizovat - boxerské zápasy jsou také bez střihu a vypadají spíše jako fackování dvou kamarádů, výskok z vlaků je elegantní a takový obyčejný. Zjednodušeně řečeno to je "polská odpověď na francouzskou novou vlnu " ______Walk-over je výraz pro dobrovolný odchod z ringu.

Rhythm (1957)

Geniální spojení hudby s obrazem. Snímek ukazue proces výroby auta a je ozvučen industriálem, který přesně padne do atmosféry továrny s všudypřítomnýmy strojy. Střih se přesně trefuje do hudby stejně je tomu tak i u obrazové stránky.