Finty Dicka a Jane (2005)

Opravdu zábavná komedie pracující s často jednoduchými gagy, které však herci dokáží přesně vystihnout a vyšperkovat k dokonalosti. Chemie mezi hlavní dvojící se s přehledem vyrovná Panu a Paní Smithovi (Angelina Jolie a Brad Pitt). Některé vtipy jsou opravdu hodné zapamatování.

Adam (1991)

Animovaný film snažící se o filozofický přesah, od spoluzakladatele Aardman studia. Skvělá animace!!

The Morph Files (1995) (seriál)

Film navazující na animovaný seriál z nejrannější tvorby studia Aardman. Postavy ve stylu našich chobotniček, ale bez opravdových lidí.

Stage Fright (1997)

Film jedno ze spolurežisérů celovečerního filmu s Wallacem a Gromitem, Steva Boxe.Jednoduchý, nijak výjimečný, ale milý animák pro fanoušky studia Aardman.

Zápisník jedné lásky (2004)

Přeslazená, kýčovitá a na 100% předvídatelná romance. K docenění tohoto díla bych potřeboval asi "zvrhlý smysl pro romantiku". Často mi to s tou romantikou přišlo poněkud přestřelené... Například, když se po výletě na lodi rozprší během sekundy. Ono se nerozprší postupně, ale v jedné sekundě je sucho a v druhé naprostý slejvák. ____Třetí hvězda je za vycházajející hvězdu Rachel McAdams, která je okouzlující v každém svém filmu.

Obchodník se smrtí (2005)

Hned úvodní scéna má pořádný náboj :-) Yuri Orlov, hlavní postava filmu, sype jednu hlášku za druhou. Film podbarvuje příjemný soundtrack s neotřelými a chytlavými písničkami ( Bufalo Springfield, Portishead, Eric Clapton...). Vizuální stránku už dobře vystihl Cival. Atmosféra není jednostrunná a z černé komedie se po jedné třetině mění až v drama. Jediným záporem -pro mně- byl nevýrazný výkon Bridget Moynahan.

Owzat (1997)

Animovaný film o kostlivcíh, jak hrají baseball na hřbitově, roztažený na pět minut. Ne vše co je od Aardmanů je skvělé.

Lick the Star (1998)

Krátkometrážní, černobílý film o čtyřech kamarádkách, kteří chtějí "oslabit" kluky krysím jedem. Celý plán vymyslí Cloe, krycí název je Lick the star. Jako u všech filmů Sofie Coppolové je i zde pečlivě vybrán soundtrack. Někdo o ní prohlásil, že natáčí filmy, aby si do nich mohla vybírat písničky. Něco pravdy na tom možná bude.

Halloween (1978)

Pro mně jeden z nejlepších hororů, přestože zabiják nemá bůhvíjak orginální masku či vraždící nástroj. Film ,už od úvodní vraždy mladého michaela myerse, oplývá nepříjemně mrazivou atmosférou . Za zmínku stojí také geniálně jednoduchý přitom ,ale 100% účinný hudební motiv. Skvělá je také jedna z posledních scén, kdy se Laurie Strodová schovává v šatníku a Michael se k ní postupně probodává skrz dveře.

The Wiseman (1990)

Moudra jednoho muže proložena několika surreálnými vložkami.