Them! (1954)

Na tú dobu museli byť tie efekty asi ako na dnešnú dobu Transformers. Dnes si samozrejme vieme mravcov predstaviť aj reálnejších ale napriek tomu to bol úžasný film, ani chvíľa nudy.

Šílenství (1994)

Neustále si pozerám nejaké horory a čudujem sa že sa ľudia toho boja/báli... nudia ma a hecujem sa že chcem niečo silnejšie. Potom si pozriem Ve spárech šílenství a uvedomím si že tento žáner nie je pre mňa. Nie je to najstrašnejší horor aký bol kedy natočený ale je to už asi to maximum čo som ja ešte ochotný zvládnuť. 4 hviezdy za remeselnú kvalitu, skvelý príbeh a solídny celkový dojem.

Pravdivé lži (1994)

Kratšia stopáž by filmu prospela, rovnako ako niekedy až príliš veľa naivity. Ako keby si režisér nevedel vybrať čo presne točí. Napriek tomu tam bolo niekoľko nezabudnuteľných scén a režisér ten film evidentne robil s láskou a snahou upútať diváka každú sekundu filmu.

Čekej do tmy (1967)

Niektoré otázky zrejme zostanú nezodpovedané. Napríklad prečo chcel Crenna ešte stále panenku, keď bol Roat mŕtvy? Prípadne aké % manželov najducich vo svojom byte 2 cudzích mŕtvych mužov povie svojej žene ako prvú vetu: "Vedla sis báječne!".? Napriek tomu to bol skvelý film zo skutočne neotrelým námetom.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Počas filmu ma neustále napadali asociácie z 12 angry man. Zápletka je síce úplne iná, ale celý dej je rovnako založený na dialógoch niekoľkých málo postáv a miesto kde sa skoro celý film odohráva je tiež presne definovaný uzavrený priestor jednoho domu. Napriek tomu sa ani chvíľu nenudíte.

Rosemary má děťátko (1968)

Ja som tú útrpnú vec vydržal až do konca a oni to decko ani neukážu? Moja chyba, že pod "horor" som si predstavil niečo, pri čom sa budem aspoň trocha báť. Opäť jeden z filmov, ktoré ocení jeden človek z milíona a ja tým človekom teda rozhodne nie som.

Kačer Donald a gorila (1944)

Lepšia animácia ako v slovenských rozprávkach natočených o 40 rokov neskôr.

JCVD (2008)

Neuveriteľne originálne a pekné, dobre natočené, vtipné ale zároveň smutné a asi sa nenájde človek, ktorý by po tomto filme nesympatizoval zo svalnatým belgičanom. Film sa snaží ukázať aj to, že nie vždy môžu herci za to v akých strašných béčkach hrajú.

Tutenstein (2003) (seriál)

Tieto rozprávky sa už ani nesnažia byť dobré, iba sa snažia čo najlacnejšie zaplniť voľné miesto medzi dvoma kvalitnejšími rozprávkami, inak si to neviem vysvetliť. Nuda jak cyp.

Kauza CIA (2006)

Ach to bolo nudné, keby to aspoň nebolo také dlhé...