Rosario to Vampire - Season 1 (2008) (série)

Zajímavý nápad se školou pro démony a mohl to být i dost dobrý seriál, kdyby hlavním cílem nebylo vystavovat na odiv ženské přednosti hrdinek. V druhé půlce seriálu naštěstí ustoupila schématičnost děje (všechno pořeší přeměněná upírka Moka) a celkově zápletky byly zajímavější než pouhé "miluju Tsukuneho". Seriál navíc můžeme brát jako vizuálně příjemný bestiář mytologických monster. Sečteno a podtrženo mírně úchylná guilty pleasure, kterou je třeba nebrat vážně.

Stmívání (2008)

Mojí přátelé jsou buď velcí fanoušci nebo zarytí odpůrci tohohle filmu. Nakonec jsem se taky musel podívat a pravda je někde mezi. Zajímavé a napínavé scény střídají nudné (asi) romantické záběry. I když nepatřím do cílového publika, tak ty dvě hodinky odsípaly celkem svižně. Spoiler: Opravdu se mi líbila scéna na konci filmu, kde vzadu trhají Cullenovci nebezpečného upíra na kusy a upalují ho, zatímco v popředí se snaží Edward zachránit Bellu. Tenhle kontrast potěšil můj smysl pro černý humor.

Zápisník smrti: Poslední jméno (2006)

To, jak skončilo převyprávění příběhu Death Note ve filmu, mi přišlo přijatelnější než v seriálu, kde jistá finální událost proběhla jinak a seriál se v důsledku toho natáhl o dalších deset dílů s novými postavami, což mi přišlo jako natahování (předlohu jsem nečetl, takže nevím, která verze je věrohodnější, dvojfilm na mě působí celistvějším dojmem). Jediné, co mi trochu chybělo, byly vnitřní monology Lighta a L. Avšak klobouk dolů před scénáristy, že se jim povedlo nahustit příběh seriálu do dvou filmů a přitom zachovat parádní napínavou atmosféru!

Zápisník smrti (2006)

Doporučuji pouze pro fanoušky anime/mangy, tvůrci se rozhodně nezdržují tím vysvětlovat reálie filmu nováčkům. Oproti seriálu se ve filmu naleznou jisté zkratky v dějí, ale to je kvůli zachování rozumné délky stopáže nutnost a hlavní dějová linka tím moc netrpí.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Tenhle humor pro mě moc není, přitom většinu komediální tvorby z Velké Británie mám rád. Když se lidé okolo mě smáli, tak jsem si říkal, že teď to mělo být asi vtipné. Nevím, pane Fazolko, jakou magii používáte, ale na mě neplatí!

Excalibur (1981)

Toto je pro mě to pravé filmové ztělesnění artušovské legendy. Poprvé jsem snímek viděl asi ve dvanácti letech a pak s odstupem let ještě asi tři- nebo čtyřikrát a s tím, jak jsem dospíval, mě film obohatil pokaždé jinak. Ale jedno zůstalo - absolutní pohlcení atmosférou temného raného středověku, kde Artuš zářil jako maják naděje a spravedlnosti, radovat se při jeho vzestupu a smutnit u jeho konce.

Repo: Genetická opera! (2008)

Původně to byl pro mě jen kuriózní kousek, ale když jsem vůbec nemohl několik měsíců dostat některé melodie tohoto netradičního muzikálu z hlavy, musel jsem dát absolutní hodnocení.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Kéž by byla natočená další řada/pokračování, teď nezbývá, než hledat mangu. Seriál mapuje v podstatě úvodní část mangy, která vychází od konce osmdesátých let a podle slov autora je v současné době série někde v polovině. Seriál se od mangy trochu liší, ale to podstatné zůstává. Z jednoho úhlu pohledu můžeme seriál brát jako reklamu na mangu, ale je to zároveň plnohodnotný kousek temné fantasy, kde očima berserka Gutse sledujeme vzestup a pád žoldácké kumpanie na pozadí války dvou říší.

Kronika mutantů (2008)

Za zabitý potenciál zajímavého steampunkového světa, pohřbený tunou patosu a klišé by tvůrci zasloužili studenou sprchu. Těšil jsem se na něco nového, ale neočekával jsem jenom nový způsob nudy.